هنر


هنرمند بازیگر، می تواند نقش دلقک را بازی کند،اما نمی تواند و حق ندارد دلقک باشد!

ساده می نویسم و روشن می گویم:بازیگرانی که در سینمای پیش از انقلاب به آنان کاباره ای می گفتند،حتی رقاصه هایی که روی سن دلبری می کردند،بر بعضی از نابازیگرانی که امروز در تلویزیون و سینمای ایران فعالیت دارند،شرف داشته و دارند!آنان سرشان به کار خودشان مشغول بود و با کسی و جایی کاری نداشتند.تکلیف شان با خودشان معلوم بود،تکلیف مردم هم با آنان مشخص.هرگز شعار ندادند،ریا نکردند،منافق نبودند و پا را از حد گلیم خویش بیرون ننهادند.

‏۱۳-‏بهمن-‏۱۳۹۸

سید فاطمه ذوالقدر:

۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان تصویب شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب ۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد اعضای شورای عالی هنرمندان مرکب از ۷ نفر، یعنی رییس کل و ۶ نفر از هر رشته هنری باشد که توسط مجمع انتخاب می‌شوند.

‏۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸

تاخت و تاز به ساحت هنر

منتقد واقعی نابودگر نیست، هدایتگراست

مردم هنر را حفظ کرده و هنرمند را ماندگار می‌کنند، نه مدعیان بی هنر و نه آنانی که خود را منتقد می‌دانند و صاحب قلم. حرمت هنر و هنرمند واقعی باید در هر زمان، مکان و شرایطی حفظ شود. هنر روح زندگی است، زندگی بی هنر مرگی بیش نیست.

‏۲-‏بهمن-‏۱۳۹۸

تئاتر مدیون سینما نیست، اما سینما وامدار تئاتر است

با قاطعیت می توان گفت که تئاتر مدیون سینما نیست، اما سینما وامدار تئاتر است.

‏۲۰-‏دی-‏۱۳۹۸

جهان مرا تاب نخواهی آورد!

همان گونه که من تاب جهان شما را ندارم، تو نیز جهان مرا تاب نخواهی آورد!

‏۱۸-‏آذر-‏۱۳۹۸

گفت‌وگو با سیدرضا اورنگ/بخش اول

سازمان سینمایی نمی‌تواند فقط مجوز اکران بدهد و بگوید بقیه ماجرا با ما نیست!/هنرمندان پیش از انقلاب نباید ممنوع الکار می‌شدند

یک پیشکسوت رسانه‌ عدم وجود قانون در حوزه سینما را علت مشکلات حوزه اکران دانست و اهداف سازمان سینمایی در اکران فیلم «خانه پدری» را تشریح کرد.

‏۱۸-‏آبان-‏۱۳۹۸

نقش هنر و ادبیات در باورهای دینی و ملی مردم

رفع تکلیف آفت هنر است

هنر در آزادی زیباست و خلق آثار دینی در آزادی زیباتر.

‏۲۶-‏مهر-‏۱۳۹۸

هنر و خاطره

جا دارد مسؤولان هنری در مراسم و همایش‌های مختلف هنری بخشی را هم به خاطره‌خوانی اختصاص دهند تا یاد هنرمندان سفر کرده و ناکرده همواره در ذهن و دل مردم زنده بماند.

‏۲۴-‏شهریور-‏۱۳۹۸