سیدرضااورنگ


سال ۲۰۱۹ در خاطر سینمادوستان ماندگار شد

سایه «جوکر» تاد فلیپس بر فیلم های اسکورسیزی و تارانتینو

«جوکر» تاد فیلیپس نسبت به فیلم های «روزی روزگاری هالیوود» کوئنتین تارانتینو و «ایرلندی» مارتین اسکورسیزی از لحاظ ساختار و بازیگری برتری خاصی دارد.

حدود ۱۹ ساعت پیش

سریال سخیف «وارش» دل مردان و زنان گیلان زمین را به درد آورد

گیلان،شاهرگ غیرت ایران

اگر برای مردم گیلان و ایران احترام قائل هستید،هرچه زودتر جلوی پخش سریال «وارش» را بگیرید و عاجزانه و مودبانه از ملت گیلان و ایران عذر خواهی کنید.

۳ روز و ۱۰ ساعت پیش

سید رضا اورنگ:

ضعف سینمای اقتباسی در ایران به‌خاطر ضعف ادبیات است

یک مدرس سینما علت ضعف سینمای اقتباسی در ایران را به‌خاطر ضعف ادبیات دانست و گفت: به‌عنوان یک فیلمنامه‌نویس هرگاه می‌‎خواهم فیلمنامه‌ای اقتباسی از یک اثر ادبی بنویسم، نمی‌توانم چراکه کمبود دیالوگ و فضاسازی در این آثار وجود دارد و مجبور می‌شوم به تخیل خودم رجوع کنم.

۶ روز و ۲۲ ساعت پیش

لابراتوار وزارت ارشاد،قلب تپنده سینما

کارکنان لابراتوار مظلوم ترین و بی ادعاترین بخش سینمای ایران بودند و هستند.هیچ وزیر و مدیری قدر این مردان و زنان زحمتکش را ندانست و نمی داند.

‏۱۵-‏آذر-‏۱۳۹۸

گفت و گو با سیدرضا اورنگ

باید بازیگر و کارگردان از هالیوود بیاوریم تا قهرمانان ملی ما را درست به تصویر بکشند

معرفی شخصیت‌های ملی و مذهبی و قهرمانان ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی همواره از دغدغه‌های دلسوزان کشور بوده است ،اما ساخت آثار سینمایی و تلویزیونی همواره به دلیل ضعف فنی و محتوایی، تصویر دیگری از این شخصیت‌ها به مخاطب ارائه کرده است.

‏۱۴-‏آذر-‏۱۳۹۸

رابین هود باشید،نه پرنس جان!

آقای وزیر از هنرمندان دفاع کنید،نه مال اندوزان!

آقای وزیر برای رفع مشکلات و گرفتاری اکثر اهل هنر و رسانه باید امروز مانند رابین هود عمل کنید تا عدالت برقرار شود، نه مانند پرنس جان!

‏۱۰-‏آذر-‏۱۳۹۸

جیمز دین؛ستاره ای که دیگر متولد نمی شود!

جیمز دین و ستاره های دیگری که یک بار متولد شده ، هنرنمایی کرده و صحنه روزگار و سینما را ترک کرده اند ،هرگز دوباره متولد نشده و نخواهند شد!

‏۹-‏آذر-‏۱۳۹۸

برای اتحاد تهیه کنندگان

سید ضیا هاشمی اولین قدم را برداشت،دومین قدم را چه کسی بر می دارد؟!

سید ضیا هاشمی با برپایی نخستین آیین سپاس تهیه کنندگان سینمای ایران و تقدیر از اعضای تشکلات دیگر، در حقیقت اولین قدم را برای اتحاد دوباره تهیه کنندگان برداشت،دومین قدم را چه کسی بر می دارد؟!

‏۷-‏آذر-‏۱۳۹۸