سیدرضااورنگ


درباره بازیگر نقش عبدالمالک ریگی در فیلم «روز صفر»

ساعد سهیلی هرگز نباید توقف کند

ساعد سهیلی می داند هرگز نباید فکر کند که در هنر بازیگری کامل شده و احتیاج به یادگیری مجدد ندارد،برای اینکه آموزش هنر که بازیگری نیز یکی از بخش های مهم آن است،هرگز متوقف نخواهد شد.

‏۲۰-‏بهمن-‏۱۳۹۸

درباره فیلم پر حرف و حدیث سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر

«روز صفر» یا زیر صفر؟!

برخی از منتقدان با تجربه و جوان،«روزصفر» را بهترین فیلم جشنواره دانسته اند! به خصوص منتقدی که خود را دانای کل و تافته ای جدا بافته می داند!این منتقد که اکثر فیلم ها را از دم تیغ کند نقد خود می گذراند و با زبانی غیر مودبانه فیلمسازان را می آزارد،چگونه توانسته و می تواند از فیلم «روزصفر» که پر است از ایرادهای فنی و ساختاری تعریف کرده و آن را بهترین فیلم جشنواره بخواند؟!

‏۱۸-‏بهمن-‏۱۳۹۸

«اسپارتاکوس» از نفس افتاد!

کرک داگلاس، بازمانده دوران طلایی هالیوود درگذشت

کرک داگلاس یکی از اسطوره های سینمای کلاسیک در سن ۱۰۳ سالگی چشم از جهان فروبست.او آخرین بازمانده دوران طلایی هالیوود بود.

‏۱۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸

خانه تئاتر یا قهوه خانه قنبر؟!

بهرام بیضایی را با خواهش و تمنا بیاورید و بر صدر بنشانید

مدیران دولتی به حرف دوستان دشمن نما گوش ندهند و در اسرع وقت استاد بهرام بیضایی را با خواهش و تمنا از ینگه دنیا به خاک وطن بازگردانده و بر صدر بنشانند.

‏۱۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸

برخی از منتقدان و خبرنگاران ایرانی کی می خواهند بزرگ شوند؟!

انسانیت یعنی اینکه مردم با دیدگاه های مختلف اجتماعی و سیاسی، کنار یکدیگر باشند و زندگی کنند.این ساده ترین و بهترین اصل انسانیت و آزادی است.

‏۱۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸

هنرمند بازیگر، می تواند نقش دلقک را بازی کند،اما نمی تواند و حق ندارد دلقک باشد!

ساده می نویسم و روشن می گویم:بازیگرانی که در سینمای پیش از انقلاب به آنان کاباره ای می گفتند،حتی رقاصه هایی که روی سن دلبری می کردند،بر بعضی از نابازیگرانی که امروز در تلویزیون و سینمای ایران فعالیت دارند،شرف داشته و دارند!آنان سرشان به کار خودشان مشغول بود و با کسی و جایی کاری نداشتند.تکلیف شان با خودشان معلوم بود،تکلیف مردم هم با آنان مشخص.هرگز شعار ندادند،ریا نکردند،منافق نبودند و پا را از حد گلیم خویش بیرون ننهادند.

‏۱۳-‏بهمن-‏۱۳۹۸

مگر می شود تئاتر را دوست نداشت؟!

جشنواره تئاتر فجر متعلق به همه هنرمندان واقعی و مخاطبان است

جشنواره تئاتر فجر،بودجه و امکاناتش دولتی است،اما سندش به نام ملت و هنرمندان تئاتر زده شده.بنابراین حق ندارند به هر بهانه ای ترک صحنه کنند،چون متعلق به خودشان ومردم است.

‏۱۲-‏بهمن-‏۱۳۹۸

علی سرتیپی؛امپراطور سرزمین سینما؟!

علی سرتیپی که چنین سرمایه های عظیمی را خرج ساخت و اجاره پردیس ها می کند،چرا بخشی از آن را خرج حرفه ای تر کردن سینمای ایران و تقویت آن نمی کند؟

‏۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸