یادداشت


علی سرتیپی؛امپراطور سرزمین سینما؟!

علی سرتیپی که چنین سرمایه های عظیمی را خرج ساخت و اجاره پردیس ها می کند،چرا بخشی از آن را خرج حرفه ای تر کردن سینمای ایران و تقویت آن نمی کند؟

۱ روز و ۲ ساعت پیش

خبر بیماری استاد شجریان،خبرخوبی نیست که مدام دست به دست شود

هنرمندان دوست دارند مردم آنان را با چهره ای که در اوج بودند به یاد آورده و با همان تصاویر به خاطر بسپارند،نه در وضعیت بیماری و ناتوانی.

۱ روز و ۱۵ ساعت پیش

فیلم های پزشکی هم دیدنی هستند

جای خالی هلال احمر در قاب سینما و جعبه تلویزیون

نگاهی اجمالی به تاریخ سینمای جهان این حقیقت را نشان می دهد که تقریبا درباره همه پدیده های جهانی و انسانی،به گونه ای فیلم ساخته شده و می تواند ساخته شود.یکی از سوژه هایی که در سینما و تلویزیون مورد استفاده قرار گرفت،علم پزشکی بود،از پرداختن به انواع بیماری و بیماران گرفته تا نقش پزشک و پرستار در جنگ های مختلف.

۳ روز و ۱۷ ساعت پیش

ادب، اولین و آخرین شرط هنر است

آنانی که در عرصه هنر بی‌ادبی می‌کنند یا در حالت عادی نیستند! یا از هنر بویی نبرده‌اند. در هر دو صورت جایی بین هنرمندان ندارند.

۵ روز و ۱۳ ساعت پیش

تاخت و تاز به ساحت هنر

منتقد واقعی نابودگر نیست، هدایتگراست

مردم هنر را حفظ کرده و هنرمند را ماندگار می‌کنند، نه مدعیان بی هنر و نه آنانی که خود را منتقد می‌دانند و صاحب قلم. حرمت هنر و هنرمند واقعی باید در هر زمان، مکان و شرایطی حفظ شود. هنر روح زندگی است، زندگی بی هنر مرگی بیش نیست.

۶ روز و ۶ ساعت پیش

فیلم «۱۹۱۷» شاهکاری در بین فیلم های جنگی است

سم مندس،کارگردانی سختکوش و شجاع

سم مندس با ساخت فیلم «۱۹۱۷» نشان داد هنوز حرف های ناگفته بسیاری در سینما دارد که با توانایی هایی که در او وجود دارد در آینده نیز آثار تاثیرگذاری تولید خواهد کرد.

‏۱-‏بهمن-‏۱۳۹۸

دفاع رییس شورای شهر تهران از یک اشتباه بزرگ

محسن هاشمی: مشارکت شهرداری در جشنواره فیلم فجر، برد-برد است!

جناب هاشمی،مشارکت یا کمک شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر و مانند آن،هیچ گاه سود معنوی و مادی برای شهرداری نداشته و نخواهد داشت.شما این برد-برد را از کجا کشف کرده اید که تاکنون هیچ بنی بشری متوجه آن نشده است؟

‏۲۹-‏دی-‏۱۳۹۸

بازی بسیارضعیف پیمان معادی در فیلم مایکل بی

«شش زیرزمینی»،فیلم نیست،یک بازی ضعیف کامپیوتری است!

بازی پیمان معادی در فیلم «شش زیرزمینی» آن قدر ضعیف و ناشیانه است که ناخودآگاه عرق شرم بر پیشانی مان می نشیند.

‏۲۸-‏دی-‏۱۳۹۸