یادداشت


نفس سینما در ازدحام جشنواره های بی خاصیت بند آمده،جمع کنید این بساط های دورهمی را!

نفس سینمای ایران در ازدهام جشنواره های بی خاصیت بند آمده،جمع کنید این بساط های دورهمی را که جز تخریب هنر هفتم و چرب کردن سبیل عده ای،هدف و دستاورد دیگری نداشته و ندارد!

۳ روز و ۲ ساعت پیش

سکوت خوب است، اما...

یک سکوت را هرگز نباید اختیار کرد، آن هنگامی است که دارد حقی از انسانی ضایع می‌شود، اینجا باید سکوت را شکست و فریاد کشید.

۴ روز و ۶ ساعت پیش

«غریبه‌ها در شهر» هالیوودی کجا «شبی در تهران» ایرانی کجا؟!

تقلید نفرت انگیز یک فیلم ایرانی از شاهکار هالیوودی!

لاف زنانی که سینمای ایران را بهتر و هم سطح سینمای هالیوود می دانند،این دو فیلم را به تماشا بنشینند تا عرق شرم از سراسر اندام شان جاری شود!شاید دیگر چنین لاف هایی نزده و ادعاهای واهی در شیپور دروغ ندمند.

۵ روز و ۳ ساعت پیش

رفع توقیف یک فیلم افتخاری ندارد که آن را تقسیم کرد!

«خانه پدری»،قربانی مسلخ چپ و راست!

این رفع توقیف اتفاقی نیست که بشود به خاطر آن سرها را به نشانه افتخار بالا گرفت،بلکه شکست بزرگی است که باید در مقابل آن قامت خم کرد!با این وجود اگر قرار است نهاد، سازمان،گروه یا شخصی به این پیروزی بزرگ!افتخار کند،آن سازمان سینمایی است که این بازی را آغاز کرد و به پایان رساند.

۵ روز و ۲۳ ساعت پیش

با غرور ملی بازی نکنید

جولان مدیران اعجوبه در تلویزیون!

شومن بودن و مجری گری کار هرکسی نیست،توانایی،سواد،بیان خوب و جذابیت می خواهد.مدیران تلویزیون چرا امر مهم اجرا را به هیچ گرفته و می گیرند؟!آیا نسبت به فن اجرا بی سواد هستند یا به عمد می خواهند به فن و هنر اجرا در تلویزیون ایران لطمه بزنند؟!

‏۱۹-‏آبان-‏۱۳۹۸

‎ تعجیل در تصویب طرح الزام وزارت ارشاد و صداوسیما به حمایت از ساخت فیلم های ضد آمریکایی

کسی مخالف طرح الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حمایت از ساخت فیلم های ضدآمریکایی نیست،اما این طرح زمانی کاربردی است که سینما و تلویزیون ایران توانایی ساخت چنین فیلم ها و سریال هایی را داشته باشند.

‏۱۳-‏آبان-‏۱۳۹۸

خانواده محترم شهید علی صیادشیرازی،برای حفظ شان و مقام شهید

جلوی ساخت سریال «شهید صیاد شیرازی» را بگیرید

افراد توانمندی در عرصه تهیه کنندگی و کارگردانی در کشور وجود دارند که همه آنان کاربلد هستند و در کار خویش خبره،با وجود این افراد نخبه،چرا ساخت سریال «شهید صیاد شیرازی» باید به یک تهیه کننده انتصابی و پر حرف و حدیث سپرده شود؟!

‏۱۲-‏آبان-‏۱۳۹۸

سازمان سینمایی و ذی نفعان، هرگز نخواسته و نمی خواهند مشکلات سینمای ایران برطرف شود!

آرت کافه:حسین انتظامی:یکی از گلوگاه های اصلی سینما نظام اکران است. در سازوکار موجود، علاوه بر دیوانسالاری منسوخ، ناکارآمد و زمینه ‌ساز فساد، بعضا به فیلم‌های خوب ظلم می‌شود. از ذی نفعان مشترک خواسته‌ایم ایده‌های خود را بدهند. پیشنویس نظام‌نامه جدید ب ...

‏۱۱-‏آبان-‏۱۳۹۸