منتقد


درباره فیلم پر حرف و حدیث سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر

«روز صفر» یا زیر صفر؟!

برخی از منتقدان با تجربه و جوان،«روزصفر» را بهترین فیلم جشنواره دانسته اند! به خصوص منتقدی که خود را دانای کل و تافته ای جدا بافته می داند!این منتقد که اکثر فیلم ها را از دم تیغ کند نقد خود می گذراند و با زبانی غیر مودبانه فیلمسازان را می آزارد،چگونه توانسته و می تواند از فیلم «روزصفر» که پر است از ایرادهای فنی و ساختاری تعریف کرده و آن را بهترین فیلم جشنواره بخواند؟!

‏۱۸-‏بهمن-‏۱۳۹۸

گفت و گو با سید رضا اورنگ (بخش اول)

دنیای فیلمنامه‌نویسی با دنیای کارگردانی بسیار تفاوت دارد

سید رضا اورنگ، منتقد و مدرس سینما و تلویزیون با اشاره به ضعف‌های بسیاری که در فیلمنامه‌نویسی سینمای ایران وجود دارد تأکید کرد : متأسفانه همه تصور می‌کنند که فیلمنامه‌نویسی کار راحتی است و می‌خواهند بدون تخصص این کار را انجام دهند.

‏۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸

تاخت و تاز به ساحت هنر

منتقد واقعی نابودگر نیست، هدایتگراست

مردم هنر را حفظ کرده و هنرمند را ماندگار می‌کنند، نه مدعیان بی هنر و نه آنانی که خود را منتقد می‌دانند و صاحب قلم. حرمت هنر و هنرمند واقعی باید در هر زمان، مکان و شرایطی حفظ شود. هنر روح زندگی است، زندگی بی هنر مرگی بیش نیست.

‏۲-‏بهمن-‏۱۳۹۸

منتقد یا مدیر جلسه پرسش و پاسخ،چه کسی باشد،چه کسی نباشد؟!

وقتی این تعداد کارشناس برتر دارید که برای گرفتن کارت جشنواره فیلم فجر اقدام کرده اند،چرا بین آنان قرعه کشی نمی کنید تا نام هرکدام از کیسه درآمد مدیریت جلسه ها را به عهده داشته باشند؟!

‏۳-‏دی-‏۱۳۹۸

سید رضا اورنگ:

مدیریت تلویزیون در دست اسپانسرهاست

سید رضا اورنگ با کم شدن تولیدات طنز در تلویزیون تأکید کرد که سلیقه مدیران تلویزیون مشخص می‌کند مردم شاد باشند یا خیر!

‏۱۰-‏مهر-‏۱۳۹۸

تهدید و تطمیع کارگر نیست،تمهیدی دیگر بیندیشید!

شاید من بیشتر از هرکس دیگری می توانستم و می توانم با چرخش قلم از سوی حق به سمت ناحق صاحب همه چیز شوم،اما نچرخاندم و مالک هیچ شدم،هیچی که به آن افتخار می کنم.

‏۱۵-‏شهریور-‏۱۳۹۸

انتقاد پذیری مدیران سینمایی و هنری،شعاری دروغ یا ادعایی درست؟!

آقای وزیر و مدیران زیر دست،وقتی اعتقاد به نقد و انتقاد ندارید،بیهوده شعار نقد پذیری ندهید!چون اهالی رسانه و همگان،حتی مردم عادی کوچه و بازار، به خوبی فرق شعار دروغ با ادعای درست را از هم تمیز داده و می دهند.

‏۶-‏شهریور-‏۱۳۹۸

فرار از واقعیت و شکایت،سلاح شماست و قلم، برگ زیتون ما!

دبیر محترم جشنواره تازه تاسیس جهانی فجر، فرار از واقعیت و شکایت،سلاح شماست و قلم، برگ زیتون ما! اگر فکر می کنید با کتمان حقایق،شکایت کردن و پافشاری روی اشتباهات تان می توانید همچنان به راه تان ادامه دهید،به بیراهه رفته و می روید.

‏۸-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸