فیلمنامه


درباره فیلم«آتابای» ساخته نیکی کریمی

که چی؟!

فیلمنامه از ابتدا مشکل دارد و نشان دهنده این موضوع است که نیکی کریمی و هادی حجازی فر آشنایی کامل با فوت و فن فیلمنامه نویسی ندارند.

‏۱۸-‏بهمن-‏۱۳۹۸

درباره فیلم پر حرف و حدیث سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر

«روز صفر» یا زیر صفر؟!

برخی از منتقدان با تجربه و جوان،«روزصفر» را بهترین فیلم جشنواره دانسته اند! به خصوص منتقدی که خود را دانای کل و تافته ای جدا بافته می داند!این منتقد که اکثر فیلم ها را از دم تیغ کند نقد خود می گذراند و با زبانی غیر مودبانه فیلمسازان را می آزارد،چگونه توانسته و می تواند از فیلم «روزصفر» که پر است از ایرادهای فنی و ساختاری تعریف کرده و آن را بهترین فیلم جشنواره بخواند؟!

‏۱۸-‏بهمن-‏۱۳۹۸

کیمیایی «جسدهای شیشه ای» را می سازد؟!

جواد نوروزبیگی از ساخت «جسدهای شیشه ای» خبر داد.

‏۱۰-‏بهمن-‏۱۳۹۸

سید رضا اورنگ:

ضعف سینمای اقتباسی در ایران به‌خاطر ضعف ادبیات است

یک مدرس سینما علت ضعف سینمای اقتباسی در ایران را به‌خاطر ضعف ادبیات دانست و گفت: به‌عنوان یک فیلمنامه‌نویس هرگاه می‌‎خواهم فیلمنامه‌ای اقتباسی از یک اثر ادبی بنویسم، نمی‌توانم چراکه کمبود دیالوگ و فضاسازی در این آثار وجود دارد و مجبور می‌شوم به تخیل خودم رجوع کنم.

‏۱۷-‏آذر-‏۱۳۹۸

تفاوت دنیای فیلمنامه نویسی با کارگردانی

متاسفانه در سینمای ایران هر کسی به خود جرات می دهد در کار دیگران دخالت کند.این موضوع به فیلم ها و سریال های ایرانی آسیب زده و می زند.

‏۲۴-‏خرداد-‏۱۳۹۸

انتشار فراخوان سومین جشنواره ملی فیلم ایثار

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتشار فراخوان سومین جشنواره ملی فیلم ایثار، (فیلمنامه و فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای) با موضوع «ایثار اجتماعی» خبر داد.

‏۲۱-‏خرداد-‏۱۳۹۸

یادداشت

فیلمنامه بد،دستمایه خوبی برای ساخت فیلم خوب نمی تواند باشد

اکثر فیلمنامه نویسان و سینماگرهای ایرانی، متاسفانه بلد نیستند قهرمان پروری کنند،برای همین است که فیلم ها غیرجذاب از کار در می آیند.به غیر از مرحوم حاتمی،کمتر کسی توانسته بزرگان تاریخ را به خوبی نشان داده و بر شخصیت شان چیزی بیشتر از تصور و دانش مردم بیفزاید.

‏۱۲-‏بهمن-‏۱۳۹۷

آخرین مجوز های دفتر جشنواره ها ی سازمان سینمایی اعلام شد

دفتر جشنواره ها و همکاری های بین الملل سازمان سینمایی مجوز برگزاری سومین دوره جشنواره ملی فیلمنامه نویسی آیات را صادرکرد.

‏۳-‏بهمن-‏۱۳۹۷