فرهنگی


برای نخستین‌بار در ایران منتشر شد

ترجمه کتاب«قوانینی برای یک شوالیه» نوشته ایتن هاوک

«قوانینی برای یک شوالیه» اثر ایتن هاوک با ترجمه یاسمن عشقی منتشر شد.

‏۱۶-‏بهمن-‏۱۳۹۸

تایم ۱۱ کتاب را برای ماه فوریه پیشنهاد داد

مجله تایم در مطلبی جدید ۱۱ کتاب پیشنهادی خود در ماه فوریه را به خوانندگان معرفی کرده است.

‏۱۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸

با کنار زدن دلیا اُونز

جنین کامینز با «غبار آمریکایی» صدرنشین پرفروش‌ها شد

مجله «نیویورک‌تایمز» لیست آثار پرفروش هفته را منتشر کرد. این هفته جنین کامینز نویسنده شناخته‌شده آمریکایی با کتاب «غبار آمریکایی» در رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت و توانست دلیا اُونز را کنار بزند.

‏۱۵-‏بهمن-‏۱۳۹۸

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

هنرمندان مهمی در استان های مختلف داریم

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرخانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از دو جلد کتاب «خلاقیت و هنرهای تجسمی» و «هنر معاصر ایران و جهانی شدن» رونمایی شد. به گزارش آرت کافه، دکتر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرخانه دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر حضور یافت و ضمن بازدید از دبیرخانه در جریان کمیت و کیفیت این دوره از جشنواره قرار گرفت.

‏۱۴-‏بهمن-‏۱۳۹۸

بعد از یک دهه سکوت

مارگارت اتوود مجموعه شعر جدیدی منتشر می کند

اکثر شعرهای کتاب جدید مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی درباره ابعاد زندگی جسمانی و روحانی انسان و سیر تحول بین این دو مرحله سروده شده است.

‏۹-‏بهمن-‏۱۳۹۸

«داوطلب» برنده کتاب سال جایزه کاستا شد

زندگینامه ویتولد پیلکی جنگجوی لهستانی مقاومت که به اردوگاه آشویتس نفوذ کرده بود به عنوان برنده جایزه سال کاستا انتخاب شد.

‏۹-‏بهمن-‏۱۳۹۸

با کتاب «گم‌شدگان»

جیمز پترسون به فهرست پرفروش‌ها بازگشت

مجله «نیویورک‌تایمز» لیست آثار پرفروش را منتشر کرد. این هفته جیمز پترسون نویسنده شناخته‌شده آمریکایی در ژانر پلیسی با کتاب «گم‌شدگان» موفق شد به فهرست پرفروش‌ها راه یابد.

‏۹-‏بهمن-‏۱۳۹۸

سید فاطمه ذوالقدر:

۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان تصویب شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تصویب ۵ ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مقرر شد اعضای شورای عالی هنرمندان مرکب از ۷ نفر، یعنی رییس کل و ۶ نفر از هر رشته هنری باشد که توسط مجمع انتخاب می‌شوند.

‏۷-‏بهمن-‏۱۳۹۸