بعدی
like

افتتاح نمایشگاه «ستاره‌های ونگوک» در گالری نگر

‏. ‏(‏۳-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

«ستاره‌های ونگوک» عنوان نمایشگاهی است که هنرمندان با الهام از این هنرمند معروف هلندی آثاری با موزاییک رنگی و نقاشی خلق کرده اند.

به گزارش آرت کافه،گالری نگر در هفته جاری میزبان نمایشگاهی است با عنوان «ستاره‌های ونگوک»که در آن هنرمندان از ونگوک الهام گرفته و آثاری با موزاییک و نقاشی خلق کرده‌اند. نزدیک به ۳۰ اثر از ۱۹ هنرمند روی دیوار خواهد رفت که همگی به آثار ونگوک اشاره خواهند داشت.


هنرهای تجسمی ستاره‌های ونگوک فریده احمدپور فاطمه باقرزاده مریم باقری معصومه رضایی مسعود رحیمی مجید سلمانی احمد شادکامی محبوبه صبور افسانه طاوسی فتانه عادلی فرناز فولادی مقدم زهرا گچکار

فریده احمدپور، فاطمه باقرزاده، مریم باقری، معصومه رضایی، مسعود رحیمی، مجید سلمانی، احمد شادکامی، محبوبه صبور، افسانه طاوسی، فتانه عادلی، فرناز فولادی مقدم، زهرا گچکار، مهری ملکی، الهام محمد نیا، عاطفه نیک چهره، فرشته نیک چهره، مرجان نبی‌زاده، سارا ولی‌پور و مهین همرنگ هنرمندانی هستند که آثارشان به نمایش درخواهد آمد. این نمایشگاه به همت افسانه طاووسی گردهم آمده است.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «اگر اصل اساسی هنر جامه پوشیدن به ایده به شکل حسی باشد ،نقاشی های ونگوگ تجسم واقعی این بیان هستند. ونگوگ هنرمندی پسادریافتگر ، معروف ، محبوب و تاثیرگذار در قرن بیستم است که زندگینامه دراماتیکش به شکل کتاب و فیلم های سینمایی مطرح ، سوژه شعرا،نویسندگان ، کارگردانان و هنرمندان رشته های مختلف هنری از جمله هنرمندان نقاشی موزاییک گروه بیشاپور قرار گرفته است. ونگوگ در ابتدای حرفه نقاشی اش از دهقانان و بعدها تصاویری از گل، منظره و چهره خود استفاده می کرد، زیرا آن قدر فقیر بود که توانایی پرداخت پول برای نقاشی از مدل را نداشت. این مجموعه ارزشمند از آثار ونگوگ و تمامی آثار گرافیکی که بعدها در مورد آثار و شخصیتش خلق شدند ، قابلیت اجرای هنر نقاشی موزاییک را به خوبی دارا هستند. متریال های متنوعی که در این هنر به کار می روند می توانند ضرباهنگ احساسی ، رنگبندی ها و نقش قلم موی ونگوگ را به شیوه ای آشنا ،در عین حال جذاب و خلاقانه برای مخاطب بیان کنند. در سبک نقاشی های پست امپرسیونیسم ونگوگ که تخلیه هیجانات روحی هنرمند نمایش داده می شود،هدف اصلی اعضای گروه ما را تامین می کند تا اوج تخلیه هیجانت روحی را در عرصه هنر نقاشی موزاییک نشان دهیم.»

این نمایشگاه از جمعه ششم اردیبهشت ماه افتتاح و تا یازدهم این ماه برای بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری نگر واقع در قیطریه، خیابان روشنایی، ضلع جنوبی پارک قیطریه، کوچه دلارام، پلاک ۳۳، زنگ ۳ مراجعه کنند.