بعدی
like

برپایی نمایشگاه «گستره» در خانه هنرمندان ایران

‏. ‏(‏۵-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

نمایشگاه «گستره» با نمایش ۳۴ اثر از ۱۷ هنرمند معاصر با موضوع هنر انتزاعی در دو گالری پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران دایر است.

به گزارش آرت کافه،مینا نادری هنرمند حاضر در نمایشگاه، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه دو اثر ارائه کرده‌ام که موضوع آن هنر انتزاعی است و در واقع هنر انتزاعی به هنری گفته می‌شود که برداشتی از ذهن سوژه از دنیای خارج را نشان می‌دهد که در این دنیا وجود ندارد و تنها از ذهن انسان بیرون می‌آید.در واقع سعی داشتم در این نمایشگاه پلی میان نقاشی انتزاعی و نقاشی ایرانی زده باشم، همچنین نشان دهم که هنر آبستره در چه مقعطی قرار دارد.


هنرهای تجسمی نمایشگاه  گستره    هنر انتزاعی   گالری  پاییز   میرمیران  خانه هنرمندان ایران مینانادری

وی افزود: یکی از ویژگی های این نمایشگاه؛ تنوع بالای آثار است و علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان می‌توانند در هر فضایی از نمایشگاه با یک اثر انتزاعی متفاوت مواجه شوند.

در معرفی این نمایشگاه که به کوشش فرناز شعار و مهتاب مفید گردآوری شده، آمده است: «آبستره‌ تجربه‌گرای ایران هنوز جوان‌تر از آن است که بتواند فاصله‌‌ لازم برای تبدیل شدن به تاریخ را در اختیارمان قرار دهد. تاریخ گذشته است و آبستره‌ ایران هنوز در لحظه‌ حال استمراری خود در میان مرزهای بی‌پایان هنر انتزاعی به جد و جهد در حرکت است. از این رو در لحظه‌ اکنون شاید باید پیش از هر حرف و سخنی این گستره‌ پرشور سیال و روان میان عینیت و ذهنیت را در سکوت به تماشا نشست تماشایی که خود سهمی عظیم در تبدیل حال به گذشته خواهد داشت. گستره تلاشی است برای ایجاد یک لحظه در تاریخی که آبستره‌ ایرانی در حال تکوین آن است.»

نمایشگاه «گستره» تا ۱۲ شهریور در دو گالری پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران دایر است.
Nasrodinmolla