بعدی
like
ادمه تصویربرداری در منطقه چهاردانگه

پیمان خازنی آهنگساز سریال «بهترین سال های زندگی ما» شد

‏. ‏(‏۱۸-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

«بهترین سال های زندگی ما» نام مجموعه ای است با کارگردانی احمد کاوری که ساخت موسیقی‌اش را پیمان خازنی برعهده دارد.

به گزارش آرت کافه، در حالی که تصویربرداری آخرین بخش‌های سریال «بهترین سال های زندگی ما» با کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی محمودرضا تخشید در تهران ادامه دارد؛ ‌پیمان خازنی آهنگساز مطرح حوزه موسیقی، به عنوان سازنده موسیقی متنِ این سریال معرفی شد.


رادیو تلویزیون بهترین سال های زندگی ما  احمد کاوری  پیمان خازنی علیرضا کمالی بهنام تشکر علیرضا جلالی تبار هدایت هاشمی برزو ارجمند امیررضا دلاوری داریوش کاردان  شهرام قائدی رحیم نوروزی

خازنی در این باره گفت: آهنگسازی برای این پروژه کاری سخت است. سختی اش هم به دلیل تغییرات زیادی است که در لوکیشن ها از دهه ۳۰ به بعد اتفاق می افتد. چون آغاز داستان از سیاهکل است، در ابتدا مدتی را به مرور موسیقی حوزه‌ گیلان و تالش پرداختم و بعد به تدریج مشغول آهنگسازی شدم.

او ادامه داد: پس از چند قسمت داستان به تهران می آید و در تهران نیز به فراخور اتفاقات و تغییر لوکیشن ها سعی بر آهنگسازی به سبک دهه ۳۰ و ۴۰ البته با رویکردی سانتی مانتال دارم. در موسیقی ایرانی ظرفیت های فانتزی و رمانتیک بالایی وجود دارد و من تلاش می کنم به فراخور داستان از آنها بهره ببرم.

خازنی تاکنون با خوانندگان بنامی چون سالار عقیلی، علیرضا قربانی و سینا سرلک همکاری داشته است. وی در سال ۱۳۹۵ به دعوت یونسکو به اجرای آثارش پرداخت. خازنی در کارنامه‌اش ساخت آثاری مانند «پریچهره»، «به یاد من باش»، «شوخی»، «کجاست خانه باد»، «همهمه کاشی‌ها» و اجرای موسیقی در کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی را دارد.

به گفته محمدکامبیز دارابی، مجری طرح این پروژه، تصویربرداری این سریال در روزهای اخیر در بیمارستان هاجر واقع در عباس آباد صورت گرفته و از ا یکشنبه ۱۸ فروردین، گروه تولید به لوکیشن هایی در منطقه چهاردانگه خواهند رفت.

«بهترین سال های زندگی ما» با نویسندگی جابر قاسمعلی، یک درام تاریخی عاشقانه است و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست محسوب می‌شود.

این سریال در ۳۰ قسمت برای پخش از شبکه سوم سیما تولید می شود. داستان مجموعه از دهه ۳۰ روایت می شود و قصه ای پرفراز و نشیب را به تصویر می کشد که در ادامه به دهه حاضر نیز می رسد. تنوع جغرافیایی لوکیشنهای این سریال از جمله ویژگی های آن است.

علیرضا کمالی، بهنام تشکر، علیرضا جلالی تبار، هدایت هاشمی، برزو ارجمند، امیررضا دلاوری، داریوش کاردان ، شهرام قائدی، رحیم نوروزی، رامین راستاد، مهدی امینی خواه، سهیلا رضوی، حدیثه تهرانی، نیلوفر شهیدی، الهام طهموری، علی سلیمانی، فرخ نعمتی، کورش سلیمانی، نسرین بابایی، افشین سنگچاپ، آوا دارویت، قربان نجفی، فریبا طالبی، مینا نوروزی، فریده دریامج، سهی بانو ذوالقدر، ساناز سماواتی، وحید شیخ زاده، بهراد خرازی، فرج الله گلسفیدی، انوش نصر، کرامت رودساز، حمیدرضا داوری، مهدیه کوهستانی و ... در این سریال بازی دارند.

در خلاصه داستان این سریال آمده: یارمحمد براى فرار از گرسنگى و خشکسالى به شمال کشور مى رود تا شغل ماهیگیرى را پیشه کند. او که نمى داند ماهیگیرىِ آن منطقه در سلطه گردنکشى به نام تراب است، به دریا مى زند و مقابل تراب مى ایستد. وارش بیوه جواد که سال ها تراب در خیال ازدواج با اوست، با دیدن دلاورى یارمحمد دل به او مى بندد و به تراب جواب رد مى دهد. تراب نقشه اى مى چیند تا یارمحمد را از سر راه بردارد، اما اتفاقى که هیچ کس انتظارش را نمى کشد، از راه رسیده و سرنوشت آدم ها را به هم پیوند مى زند.

سایر عوامل اصلی پروژه عبارتند از: مجری طرح: محمدکامبیز دارابی، مدیر تصویربرداری: محمد ناصری، طراح صحنه، دکور و لباس: حسن روح پروری، مدیر صدابرداری: فرخ فدایی، طراح گریم: داریوش صالحیان، تدوینگر:حسین غضنفری،مدیر تولید: رحیم بیابانی، جلوه های ویژه میدانی: حمید رسولیان، جلوه های ویژه کامپیوتری: شهاب نجفی، برنامه ریز: حبیب قلی زاده، دستیار یک کارگردان: محسن حسن پور، تصویربردار: فردین ناصری، منشی صحنه: محبوبه نظری، عکاس: علی یعقوبی، مدیر تدارکات: علی بهره مند و مشاور رسانه ای: هادی اعتمادی مجد.