بعدی
like
کامبوزیا پرتوی:

آرزو می‌کنم جشنواره فیلم «سلیمانیه» همچنان پابرجا بماند

‏. ‏(‏۴-‏آبان-‏۱۳۹۷)

کامبوزیا پرتوی گفت: امیدوارم جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» به جشنواره مهم و مطرحی در منطقه تبدیل شود و خیلی از سینماگران سرشناس حاضر شوند برای نخستین بار فیلم شان در این جشنواره اکران شود و نقطه عطفی در کارنامه سینمایی‌شان باشد.

به گزارش آرت کافه،کامبوزیا پرتوی در مورد برگزاری سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» Slemani عنوان کرد: با توجه به سه دوره گذشته که در این جشنواره حضور داشتم و با توجه به جوایزی که امسال به برندگان اهدا شد؛ داورهایی که در سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» حضور داشتند و نوع داوری که انجام دادند، این امید را پیدا کردم که به جشنواره مهم و مطرحی در منطقه تبدیل شود و خیلی از سینماگران سرشناس، حاضر شوند برای نخستین بار، فیلم شان در این جشنواره اکران شود و نقطه عطفی در کارنامه سینمایی‌شان باشد.


سینما جشنواره فیلم سلیمانیه کامبوزیا پرتوی کامیون

وی گفت: امسال هم مثل سال گذشته، جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه» به خوبی برگزار شد؛ منتها سال گذشته، این جشنواره با دو بدشانسی بزرگ موجه شد؛ یکی مسئله انتخابات اقلیم کردستان بود که چند روز قبل از برگزاری جشنواره، مرزهای هوایی روی این منطقه بسته شد و خیلی از سینماگران دنیا نتوانستند در این رویداد سینمایی حضور پیدا کنند و دیگری درگذشت مام جلال طالبانی رییس جمهور فقید عراق در اواسط جشنواره بود که این اتفاق ناگوار، همه برنامه‌های جشنواره را خیلی تحت تأثیر خود قرار داد.

کارگردان فیلم سینمایی «کامیون» در ادامه افزود: امسال، همه برنامه‌های سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سلیمانیه»، طبق برنامه و به خوبی برگزار شد و دوستان جشنواره، بدون اینکه از جشنواره مهم و مطرحی در دنیا کمک بگیرند؛ خودشان به اتفاق هم، دارند تجربه می‌کنند و این خیلی خوب است .این قضیه من را خیلی خوشحال کرده است. چند جوان فعال، خودشان را پیدا کرده‌اند و با پشتوانه‌ای که دارند، تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند، فکرهای شان را روی هم می‌گذارند و هر سال بهتر از سال گذشته عمل می‌کنند. به همین دلیل، امسال هم در این جشنواره، تازگی‌هایی می‌دیدیم که خیلی خوب بود.

وی گفت آرزو می‌کنم جشنواره فیلم «سلیمانیه» همچنان پابرجا بماند؛ چون برپایی برای این منطقه خیلی لازم است. چقدر خوب است که این جشنواره بیشتر قوت بگیرد و به صورت دائمی همچون سه دوره گذشته، هر ساله برگزار شود.

کامبوزیا پرتوی در پایان تأکید کرد: هیچ‌کدام از داوران بخش رقابتی اصلی فیلم‌های سینمایی «سینمای جهان» را از نزدیک نمی‌شناختم؛ ولی به خوبی جوایز خود را به برندگان بخش‌های مختلف اهدا کردند.

عکس‌ها: منصور جهانی