بعدی
like
احمد مسجدجامعی عنوان کرد:

استقبال مردم پایتخت از رویدادهای فرهنگی

‏. ‏(‏۳-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

احمد مسجد جامعی استقبال مردم از رویدادهای فرهنگی و هنری در شهر را دلیل گسترش این برنامه ها در سال های اخیر دانست.

به گزارش آرت کافه، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران با حضور در پردیس سینمایی چارسو در پنجمین روز از سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، گفت: شهر تهران از نظر تعداد رویدادهای فرهنگی و هنری در مناسبت ها و مقاطع مختلف تقویم پری دارد ،اما باز هم می توان کیفیت و کمیت این برنامه ها را افزایش داد و آنها را به سطح فضاهای عمومی با مشارکت گسترده مردمی کشاند.


سینما احمدمسجد جامعی جشنواره جهانی فجر تهران

وی با تاکید بر اینکه تحقق این هدف به خواسته و میزان استقبال مردم برمی گردد، توضیح داد: در حال حاضر از سوی مردم رغبت بیشتری به برنامه های فرهنگی ایجاد شده که همین امر امکان برگزاری برنامه ها را در فضای عمومی بیشتر فراهم می کند. البته امکانات لازم برای گسترش این برنامه ها در سال های گذشته نیز وجود داشت، اما مردم چندان مشارکت خود را ابراز نمی کردند. ضمن اینکه نگرانی ها نسبت به اینکه حضور اجتماعی مردم ممکن است آسیب زننده باشد، دیگر وجود ندارد.

مسجدجامعی در پاسخ به اینکه شهرداری چه برنامه هایی برای توسعه مشارکت عمومی در فعالیت های فرهنگی و هنری سطح شهر دارد، عنوان کرد: این وظیفه مربوط به دست اندرکاران فرهنگی و هنری است و شهرداری باید زمینه های اجرایی شدن آن را ایجاد کند.

این عضو شورای شهر تهران در پایان درباره تحقق زیست بوم بهتر برای مردم گفت: ایجاد زیست بوم بهتر در حمایت از سیاست های فرهنگی سیاستگذاران، تشکل ها و انجمن ها صورت می گیرد و تاکید می کنم که اجرای برنامه های فرهنگی و هنری باید در اختیار همین حوزه باشد و شهرداری می تواند فضاسازی و فرصت های لازم را ایجاد کند.