بعدی
like
یک نشریه جدید ادبی روی کیوسک

ماهنامه «وزن دنیا» منتشر شد

‏. ‏(‏۳-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

ماهنامه «وزن دنیا» در حوزه شعر منتشر و روی کیوسک روزنامه فروشی ها قرار گرفت.

به گزارش آرت کافه،نخستین شماره‌ ماهنامه‌ «وزن دنیا» منتشر شد. این نشریه که به صورت تخصصی در حوزه شعر و با شعار «رسانه‌ شعر ایران» چاپ شده،قرار است در هر شماره‌ با انتشار آثاری از شاعران ۱۰ استان کشور همراه نمونه شعرهای شاعران استان تهران و نیز آثار فارسی‌زبانان «آن‌سوی مرزها» رسانه ای برای شاعران ایران باشد.


فرهنگی ادبیات علی مسعودی نیا  سید فرزام حسینی   پوریا سوری  وزن دنیا نیما یوشیج

این مجله که با هدف پایه گذاری یک رسانه مستقل برای شعر ایران و با شعار «رسانه‌ شعر ایران» فعالیت خود را آغاز کرده علاوه بر اینکه همه ظرفیت های شعری در قوالب مختلف، از اشعار نیمایی و سپید تا غزل و ترانه را مورد توجه قرار داده، تهیه‌ پرونده‌هایی درباره شعر معاصر، شاعران مهجور و مجموعه شعر‌های تازه نشر یافته و مورد توجه واقع شده از اهداف آن است.

همچنین گزارش‌هایی پیرامون رخدادهای مهم روز و مناسبت های تاریخی در حوزه شعر از دیگر مواردی است که تحریریه‌ «وزن دنیا» برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

اولین شماره‌ «وزن دنیا»، با پرونده ای درباره نیما یوشیج و با آثاری متعدد از شاعران استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، یزد و شعر شاعران آن‌سوی مرزها در اولین روز خرداد ۹۸ منتشر شد.

در بخشی از مطلب ورودی این مجله درباره «وزن دنیا» آمده است: « وزن دنیا، کجای شعر ایستاده است؟ وزن دنیا ماهنامه ای از شعر لبالب و خانه شعر است. وزن دنیا می خواهد کنار برنای پیر شعر بنشیند و از هجمه «دلتان خوش است! چه کسی شعر می خواند» نترسد و زیر نام مستقل و بلند شعر فارسی، مجله ای مستقل باشد که دستش روی زانوی خودش است و امیدش به خیالِ شاعران ایران.»

آدرس سایت این مجله www.vaznedonya.ir است . علاقه مندان به شعر می‌توانند وزن دنیا را با آدرس @vaznedonya در شبکه های اجتماعی دنبال کنند.

پوریا سوری صاحب امتیاز و مدیرمسوول این ماهنامه تخصصی است و شورای سردبیری مجله را علی مسعودی نیا، سید فرزام حسینی و پوریا سوری تشکیل می دهند.

«وزن دنیا» در ۲۰۸ صفحه و با قیمت ۳۰هزار تومان هم‌اکنون در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی سراسر ایران در دسترس علاقه مندان است.