بعدی
like
شهردار اصفهان:

اصفهان برند جشنواره فیلم کودک و نوجوان است

‏. ‏(‏۳۰-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

اولین جلسه شورایعالی برنامه ریزی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان برگزار شد.

به گزارش آرت کافه، قدرت الله نوروزی در اولین جلسه شورایعالی برنامه ریزی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: تاکید بر نام اصفهان برای برگزاری این جشنواره، صرفا تاکید بر یک محدوده جغرافیایی نیست، بلکه اصفهان بخشی از برند این جشنواره است. در عین حال لازم است این رویداد مهم بین المللی بتواند در عرصه جهانی بیش از گذشته عرض اندام کرده و به اصفهان محدود نشود.


سینما جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان   علیرضا تابش مرضیه برومند   رسول صدرعاملی

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره در اصفهان باید شرایطی را فراهم کند تا افراد فعال و علاقه مند در حوزه فیلم که از نام و نشان کمتری برخوردارند نیز بتوانند به عرصه آمده و آثارشان دیده شود. با توجه به شرایط خاص به وجود آمده برای کشور در فضای بین المللی، جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان باید به یک فرصت طلایی تبدیل شده و از این رویداد سینمایی به خوبی بهره برداری شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه می توان از افراد علاقه مند و داوطلب برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره و کاهش هزینه ها استفاده کرد، ادامه داد: این موضوع برای شهرداری اصفهان بسیار مهم است، زیرا ضمن فرصت دادن به جوانان و رشد استعدادهای آنان، یک سرمایه گذاری جدید برای آینده محسوب می شود.

زنجیره صنعت سینما در اصفهان شکل گیرد
دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان نیز در ادامه این جلسه گفت: در چند روز گذشته فراخوان و مقررات سی و دومین دوره جشنواره منتشر شد و انتظار می رود مانند سال های گذشته شاهد استقبال فیلمسازان داخلی و بین المللی برای شرکت آثارشان در این جشنواره باشیم.

علیرضا تابش با اشاره به اینکه اصفهان شهر خلاق سینمای کودک نیز هست، تصریح کرد: به موازات برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ضروری است این شهر به پایگاه مطمئن برای حمایت از تولیدات سینمایی ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شود تا در طول سال، در کنار برگزاری جشنواره کودک، رویدادهای دیگر مانند نمایشگاه دستاوردهای صنعت سینما که سال گذشته برگزار شد، ادامه یافته و زنجیره صنعت سینما در شهر اصفهان شکل گیرد.

وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی جشنواره علاوه بر اینکه زیر نظر شهردار اصفهان و عضویت نهادهای سینمایی و فرهنگی، یک نگاه کلان به وضعیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان دارد باید نیم نگاهی نیز به وضعیت سینمایی و هنری شهر اصفهان در عرصه های تولید و اکران فیلم هم داشته باشد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: با توجه به اینکه دنیای کودکان نسل جدید، دنیای دیجیتال است لازم دیدیم در این دوره از جشنواره به محتوای سرگرمی کودکان در فضای دیجیتال، توجه داشته باشیم، به همین دلیل بخش ویژه ای برای آثار «وب سری» در نظر گرفته شده تا توجه جدی تری به نیازهای کودکان در این حوزه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی برای همکاری سینمایی شهرهای خواهرخوانده با اصفهان در نظر گرفته شده است افزود: از حضور رسانه های بین المللی برای پوشش اخبار این جشنواره استقبال می کنیم، تا همانگونه که پوشش اخبار جشنواره در رسانه های محلی و ملی انجام می شود پژواک بین المللی این رویداد بیش از گذشته باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان نیز در جلسه شورایعالی برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: جشنواره سال گذشته با توجه به شرایط موجود و افزایش چندبرابری هزینه ها در وضعیت بسیار خوبی برگزار شد و با مدیریت هزینه ها توانست به شاخص های کیفی مدنظر خود دست یابد.

فریده روشن با بیان اینکه افزایش مشارکت هنرمندان اصفهانی از اتفاقات خوب سال گذشته بود، تصریح کرد: برگزاری جایزه زاون نیز اتفاق مهم و ارزشمندی بود که به لحاظ روحی به هنرمندان و سینماگران اصفهانی آرامش بخشید.

در این جلسه همچنین مرتضی کاظمی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرضیه برومند و رسول صدرعاملی اعضای شورای برنامه ریزی و کارگردان سینما نکات، دغدغه ها و پیشنهادهای خود را در خصوص برگزاری این جشنواره مطرح کردند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان با دبیری علیرضا تابش از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ماه در اصفهان برگزار می‌شود.