بعدی
like

آغاز فیلمبرداری مستند «بر سر خاک»

‏. ‏(‏۱۲-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

فیلمبرداری فیلم مستند «بر سر خاک» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با کارگردانی محسن خان‌جهانی در چابهار و کنارک آغاز شد.

به گزارش آرت کافه، محسن خان‌جهانی پیرامون ساخت مستند تازه خود توضیح داد: این فیلم مستند که درباره‌ روند فرسایش خاک در ایران است، علاوه بر پرداختن به این موضوع مهم سعی دارد از زوایای مختلف به خاک و موانع حفظ آن بپردازد.


سینما مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آزادراه  صندلی ۲۵۷  یک میخ و چند کت  برد برد  کلاه شیشه‌ای  ارتفاع ۴۳۷  محسن خان‌جهانی

این مستندساز از فاز بعدی فیلمبرداری «بر سر خاک» در شهرهای مختلف ایران خبر داد و پیش‌بینی کرد فیلمبرداری این مستند تا یک ماه آینده ادامه داشته باشد.

عوامل تولید مستند «بر سر خاک» عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: محسن خان‌جهانی، فیلمبردار: امیر جغتایی، صدابردار: احمدرضا طایی، فیلمبردار هوایی و عکاس: احمد آزاد، دستیار کارگردان: امیرمهدی صادقی و مجری طرح: مهدی دویران. تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

محسن خان‌جهانی ساخت مستندهایی چون «آزادراه»، «صندلی ۲۵۷»، «یک میخ و چند کت»، «برد برد»، «کلاه شیشه‌ای»، «ارتفاع ۴۳۷» و... را در کارنامه‌ی فیلمسازی خود دارد.