بعدی
like

نمایش «الیورتوئیست»، یاور نوجوانان کانون اصلاح و تربیت

‏. ‏(‏۳۱-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

در پی تشکیل کمپین حمایت از نمایش «الیورتوئیست» که اکنون آن را به نام «یاور» می شناسیم، کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت در روزهای دوم تا هفتم اردیبهشت ماه نمایش زندگی خود را با نام «الیورتوئیست» به صحنه خواهند برد.

به گزارش آرت کافه، مریم کاظمی، دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان که کمپین «یاور» به همت او شکل گرفته است گفت: کودکان و نوجوانان کانون اصلاح و تربیت کسانی هستند که زیر سن قانونی ناآگاهانه مرتکب بزه شده اند و به همین دلیل در این کانون به سر می برند. برخی از این کودکان مانند زندانیان عادی تنها نیازمند کمک های مادی برای آزادی هستند.


تئاتر  الیورتوئیست مریم کاظمی  جشنواره بین المللی کودک و نوجوان

وی افزود: این کمپین و کارگردان نمایش قصد جمع آوری اعانه ندارند ،بلکه قصد دارند تا کمک مادی مورد نیاز کودکان دربند را با تکیه بر هنر همین کودکان به دست آورند. این کودکان با اجرای نمایشی به نام الیورتویست قصد آگاه سازی مردم از تاثیرات شرایط اجتماعی بر به وجود آمدن زمینه های بزه را دارند.

او گفت: سفیر این حرکت پسندیده مریم سعادت است و کودکان هنرمند این نمایش، داستان زندگی خود را اجرا می کنند که در این راه روابط عمومی قوه قضاییه، ریاست کانون اصلاح و تربیت، مدیرعامل و هیات مدیره خانه تئاتر، انجمن هنرهای نمایشی، تالار هنر، اداره کل هنرهای نمایشی، کمپین «ما درد مشترک هستیم»، ستاد ملی صبر و هنرمندان به همیاری آمده اند.

نمایش «الیورتوئیست» با نویسندگی و کارگردانی اسماعیل فیروزی ساعت ۱۶روزهای دوم تا ششم اردیبهشت ماه سال جاری، در تالار هنر روی صحنه خواهد رفت و علاقه مندان شرکت در این پویش می توانند بلیت های نمایش را از سایت ایران نمایش خریداری کنند.