بعدی
like

اکران اینترنتی نماینده سینمای ایران در اسکار

‏. ‏(‏۲۷-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

مستند «در جستجوی فریده» نماینده ایران در اسکار را در هاشور ببینید.

به گزارش آرت کافه، فیلم مستند «در جستجوی فریده» با کارگردانی و تهیه کنندگی آزاده موسوی و کوروش عطایی که تاکنون جوایز بسیاری کسب کرده ، به عنوان نماینده سینمای ایران برای حضور در مراسم اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شده است.


سینما  در جستجوی فریده  آزاده موسوی   کوروش عطایی اسکار

نمایش این مستند چندی پیش در سامانه اینترنتی هاشور آغاز شده است و مخاطبان و علاقه مندان می توانند برای تماشای این فیلم در هر لحظه به آدرس www.hashure.comمراجعه کنند.

فیلم دربارهٔ زنی به نام فریده است که ۴۰ سال پیش در حرم امام رضا رها شده و بعد از انتقال به شیرخوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته شده و به هلند برده می‌شود. فریده که در طول این سال‌ها به‌خاطر ترس از سفر به ایران و تمایل نداشتن خانواده‌اش به وطن بازنگشته، چند سالی است از راه دور جستجویی را برای پیدا کردن خانواده واقعی‌اش شروع کرده و حالا برای اولین بار به ایران سفر می‌کند تا زادگاهش را ببیند و با سه خانواده که مدعی‌اند خانواده واقعی او هستند، ملاقات کند …

این مستند که تاکنون در جشنواره‌های مختلف و معتبری چون، جشن سینمای ایران، جشن مستقل سینمای مستند، جشنواره بین المللی سینما حقیقت، جشنواره جهانی فجر و ...به نمایش درآمده و توانسته جوایز متعددی را از آن خود کند.

مستند «در جستجوی فریده» در جشنواره بین المللی سینما حقیقت جایزه بهترین فیلم هنر و تجربه، بهترین تدوین، بهترین موسیقی و جایزه ویژه دبیر را دریافت کرده است. همچنین جایزه بهترین فیلم مستند از بیستمین جشن سینمای ایران، دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از جشن مستقل سینمای مستند، بهترین مستند آکادمی سینما سینما و... را تا کنون از آن خود کند.
@nasrodinmolla