بعدی
like
پوریا عبدی:

«پاتریک کلایورت» یک اثر گروهی است

‏. ‏(‏۲۸-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

نمایش کمدی پاتریک کلایورت با نویسندگی مشترک احسان ناجی و علیرضا قاسمی، همچنین کارگردانی سحر پرتوی‌کیان از اول شهریور در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده و تا نیمۀ مهرماه روی صحنه است.

به گزارش آرت کافه،پوریا عبدی بازیگر نمایش«پاتریک کلایورت» که به تازگی کتاب جدیدش با عنوان «اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی» روانۀ بازار کتاب شده، پیرامون فعالیت همزمانش در دو حوزۀ پژوهش و بازیگری تئاتر گفت: به نظر من بازیگری تنها یک فعالیت عملی و مبتنی برمهارت نیست، یک بازیگر همواره باید درحال مطالعه و پژوهش باشد. باید تئوری خود را غنی کند تا در عمل تنها به یک ایفای نقش غریزی دست نزند. به عقیدۀ من اگر بازیگر به صورت تخصصی بر جزئیات علمی ایفای نقش خود آگاه باشد، قطعا اجرای کم ‌نقص ‌تری خواهد داشت . فعالیت من در حوزۀ پژوهش تئاتر، هم راستا با فعالیت‌های بازیگری و کارگردانی من در تئاتر است.


تئاتر پوریا عبدی  پاتریک کلایورت    اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی

وی «پاتریک کلایورت» را نمایشی کمدی و مبتنی بر موقعیت قلمدادکرد و افزود: پاتریک کلایورت شاید نمایشی در حمایت از بانوان باشد، مخصوصا بانوان ورزشکار. این نمایش داستان زنی فوتبالیست است که قصد دارد فوتبال را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد، اما با موانعی مواجه می‌شود.

عبدی گفت: من نقش اِدی را بازی می‌کنم. ادی و فیلیپ دو دزد کودن هستند که برای دزدی، یک کلیسا را انتخاب می‌کنند و آنجا درگیر جریانات جذابی می‌شوند که شاید مخاطب باید جزئیات آنها را خود در نمایش ببیند،اما من تاکنون نقشی با این مختصات را بازی نکرده‌ام و این مسئله مرا در شخصیت پردازی به وجد می‌آورد. شخصت‌پردازی نقش اِدی زمانی جذاب‌تر می‌شد که در روند تمرین، نقشی را خلق می‌کردم که تاکنون اجرا نشده، چراکه این متن یک متن اورجینال است.

بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» افزود: این نمایش به عقیدۀ من نمایشی جذاب برای عموم مردم خواهد بود، چراکه یک کمدی موقعیت است و اتفاقات بسیاری یکی پس از دیگری مخاطب را غافلگیر می‌کند. قطعاً وقتی اتفقات زیاد باشند، طراحی حرکت و میزانسن نیز بیشتر و متنوع‌تر خواهد بود و این خود می‌تواند یک نمایش را دیدنی‌تر کند.

پوریا عبدی در پایان گفت: «پاتریک کلایورت» یک اثر گروهی است. یک گروه منسجم، یکپارچه و کاربلد که با همین گروه سال گذشته نمایش موفق «خرس» را روی صحنه بردیم و همین موفقیت، باعث همکاری مجدد گروه و خلق نمایشی تازه با عنوان پاتریک کلایورت شد.

نمایش «پاتریک کلایورت» هرشب به‌جز سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۰ در خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا، فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه روی صحنه خواهد بود.
@nasrodinmolla