بعدی
like

اجرای مجدد اُپرای عروسکی «عشق»

‏. ‏(‏۱۹-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

اپرای عروسکی «عشق» « از یکشنبه ۲۵ فروردین ماه در تالار فردوسی اجراهای عموم خود را مجدداً در قالب رپرتوار آغاز و ب ۱۲ اجرا خواهد داشت .

به گزارش آرت کافه ، اُپرای عروسکی «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران با سرپرستی ، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب پور از یکشنبه ۲۵ فروردین ماه الی ۶ اردیبهشت در سالن فردوسی ساعت ۱۹:۳۰ اجراهای عموم خود را مجدد در قالب برنامه رپرتوارآغاز می کند .


تئاتر  عشق  بهروز غریب پور داوود آزاد  روشنک کی منش  رهام خورشیدوند سینا سازگاری   محمدرضا موسوی

پیش فروش اینترنتی این اپرا از دوشنبه ۱۹ فروردین ساعت ۱۴ روی سایت تیوال آغاز می شود و علاقه‌مندان برای تماشای اپرای عروسکی عشق می‌توانند از۲۵ فروردین ماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه و برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

شورای کریمی آهنگساز وآواگرانی چون : داوود آزاد، روشنک کی منش ،رهام خورشیدوند،سینا سازگاری ، محمدرضا موسوی و حسین پیر حیاتی و بیش از ۱۴ آواگر دیگر نقش های متعدد این اپرا را ایفا کرده و علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، قاسم رحمتی دستیاران این اپرا هستند و گروه ۳۰ نفره بازی دهندگان و صحنه یاران این اثر سرشار از تنوع صحنه ها و آواهای غربی و شرقی ، متناسب با جغرافیای اتفاقات را به اجرا در می آورند.

گروه تئاتر عروسکی آران به دعوت جشنواره «سیبی یو»ی رومانی ، اپرای عروسکی «خیام » را در این جشنواره اجرا خواهد کرد. پیش از این نیز این گروه در تور اجراهای داخلی و خارجی خود در شیراز ، مشهد ، گرگان ، بابل و... رم ، دبی ، شارل له ویل مه زیه فرانسه، کراکوی لهستان ، پراگ جمهوری چک ، تفلیس گرجستان و...اپراهای خود را اجرا و برنامه اجرایی خود را در تهران متوقف و پس از برگشتن به ایران آنرا از سر می گیرد . در خرداد ماه و تیرماه پس از اجرای خیام اجرایی نخواهد داشت و پس از بازگشت از سفر برنامه اجراهای تناوبی ( رپرتوار ) خود را از سر خواهد گرفت . گروه تئاتر عروسکی آران در سال ۱۳۹۸ و پس از ۱۵ سال فعالیت و براساس یک برنامه بلند مدت در زاد روز شاعران بلند آوازه ایران زمین آثاری از آنان یا روایتی از زندگی قلل شعر و اندیشه ی ایرانی : فردوسی ، سعدی، مولوی، حافظ ، خیام را به اجرا در خواهد آورد.