بعدی
like
با اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی»

گرامیداشت روز جهانی تئاتر در تالار هنر برگزار شد

‏. ‏(‏۸-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

تالار هنر میزبان تعدادی از هنرمندان، خبرنگاران و پیشکسوتان تئاتر کودک و نوجوان در مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر شد.

به گزارش آرت کافه،گرامیداشت روز جهانی تئاتر با حضور بزرگان تئاتر کودک و نوجوان همراه با اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی» با کارگردانی مریم کاظمی در تالار هنر برگزار شد.


تئاتر  ساعت هشت در کشتی  مریم کاظمی  آلریچ هاب  اصغر همت  علی فروتن  حمید گلی   مهراد زمانی

پیش از آغاز اجرای نمایش، پیام معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت روز جهانی تئاتر توسط سعیده آجربندیان که اجرای مراسم را بر عهده داشت قرائت شد.

در ادامه این مراسم داوود کیانیان نویسنده و مدرس تئاتر کودک و نوجوان به جانباختگان حادثه سیل استان های گلستان ، مازندران و شیراز ادای احترام کرد.

او با بیان این که برای دومین سال پیاپی ثبت روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی کشور را گرامی می داریم از تاثیر تئاتر بر آموزش و حفظ نشاط و سلامت جامعه گفته و در پایان نیز تصریح کرد : این روز آغاز دومین سده تئاتر کودک و نوجوان در ایران است.

منصور خلج نویسنده ، کارگردان و پژوهشگر تئاتر نیز به تاریخچه ثبت این روز در جهان اشاره کرده و از پیشینه تئاتر کودک گفت.

ایرج محمدی مدرس تئاتر عروسکی هم این روز را گرامی داشته و از اهمیت تئاتر و تئاتر عروسکی برای نسل های آینده صحبت کرد.

علی فروتن بازیگر نمایش «ساعت هشت در کشتی» نیز با اشاره به حوادثی که موجب جان باختن مردم در سال های گذشته شده است گفت: این رویدادها از همه ما انسان های قوی تری ساخته و هنرمندان ضمن همدردی و همراهی با وقایع تلخ تمام تلاش شان را برای بازگشت نشاط و شادابی به خانواده ها انجام می دهند.

حمید گلی هم بر دو عنصر کتاب و تئاتر تاکید کرده و توجه خانواده ها به حضور این دو مهم در پرورش کودکان را درخواست کرد.

اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی» در میان استقبال تماشاگران پایان بخش این مراسم بود. در بین تماشاگران هنرمندانی چون: بهرام جلالی پور، فائزه فیض، مهدی قلعه، رضا معطریان، میترا کریمخانی ،عباس عبدالعلی زاده و احسان زیورعالم حضور داشتند.

این نمایش همه روزه به جز شنبه ها ساعت ۲۰ در تالار هنر واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان ورزنده جنب ورزشگاه شیرودی روی صحنه می رود.

علاقه مندان می توانند از طریق سایت ایران کنسرت و شماره تلفن های ۰۹۱۹۰۷۷۶۰۹۸ و ۰۹۳۵۷۴۰۸۵۹۷ برای خرید و رزرو بلیت اقدام کنند.