بعدی
like
فهرست پرفروش‌ها منتشر شد

ادامه صدرنشینی کتاب «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند»

‏. ‏(‏۱۷-‏دی-‏۱۳۹۸)

مجله «نیویورک‌تایمز» لیست آثار پرفروش هفته را منتشر کرد.

آرت کافه-ایبنا: این هفته و در حالی که یک هفته از سال میلادی جدید می‌گذرد غول‌های ادبی دنیا مثل جان گریشام، جیمز پترسون، مارگارت آتوود و استفن گینگ در میان پنج رتبه نخست قرار دارند . به روال هفته‌های گذشته داستان «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دلیا اُونز در رتبه نخست پرفروش‌های بخش آثار چاپی است.نگاهی به پرفروش‌ترین آثار داستانی این هفته.


فرهنگی وصیت‌ها  مارگارت آتوود  کراس متلاشی  جیمز پترسون محافظین  جان گریشام مؤسسه  استفن کینگ جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند  دِلیا اُوِنز

«جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته دِلیا اُوِنز ۶۸ هفته است که در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد و این هفته بار دیگر در جایگاه اول پرفروش‌های نیویورک‌تایمز جا خوش کرده است. داستانی هیجان‌انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال‌ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می‌شود و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است. ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی‌اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت. این کتاب اخیراً با ترجمه آرتمیس مسعودی و همکاری نشر آموت رخت واژگان فارسی را به تن کرد و وارد بازار کتاب ایران شد.

«محافظین» نوشته جان گریشام پس از گذشت ۱۱ هفته از انتشار مانند هفته پیش موفق شد در جایگاه دوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار بگیرد. کالن پُست، شخصیت اصلی داستان و وکیل دادگستری وکالت یک پرونده مهم را بر عهده می‌گیرد و با چند قاتل درگیر و زندگی‌اش دگرگون می‌شود.

«مؤسسه» نوشته استفن کینگ استاد ژانر وحشت در هفته اول انتشار در رتبه نخست قرار گرفت، اما حالا با گذشت ۱۶ هفته از تاریخ انتشار در جایگاه سوم قرار گرفته است. کودکان با استعدادهای ویژه ربوده می‌شوند و به مؤسسه‌ای فرستاده می‌شوند که در آن کارمندان خبیث و بدذات به روش‌های ترسناکی تلاش می‌کنند استعدادهای شان را بیرون بکشند.

«کراس متلاشی» نوشته جیمز پترسون پرکارترین نویسنده دنیا موفق شد در هفته پنجم انتشار در جایگاه چهارم قرار بگیرد. «کراس متلاشی» بیست و هفتمین مجموعه از داستان الکس کراس است که در آن کاراگاه کراس در پی کشف بی‌گناهی یک محکوم به زندان است. اَلکس کراس، نام شخصیت اصلی داستان‌های پترسون است که در واقع شرلوک هولمز قاره آمریکا محسوب می‌شود؛ شخصیتی که دریافتن پاسخ سوال‌هایش تنها به توانایی‌های خاصش به عنوان یک کاراگاه تکیه نمی‌کند و روانشناس ماهری است که با تحلیل آگاهانه خود از انسان‌ها و شرایط اطرافش به گونه‌ای به سوی کشف حقیقت قدم برمی‌دارد و به قصه شاخ و برگ می‌دهد که خواننده تا آخرین فصل کتاب نمی‌تواند پایان قصه را حدس بزند و این عنصری است که نویسندگان معدودی به آن دست یافته‌اند. شاید به همین دلیل است که کتاب‌های پترسون بیشتر از نویسندگان دیگری که در این ژانر می‌نویسند مورد استقبال طرفداران داستان‌های معمایی و جنایی قرار گرفته و سال‌ها در میان جدول پرفروش‌ترین آثار مانده است و نویسنده را تبدیل به پرفروش‌ترین نویسنده دنیا کرده است.

«وصیت‌ها» نوشته مارگارت آتوود در رتبه پنجم پرفروش‌ها قرار دارد. این در حالی است که در ۱۵ هفته انتشار کتاب این ششمین هفته‌ای است که «وصیت‌ها» در میان پنج رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته است.«وصیت‌ها» در واقع ادامه داستان پادآرمان‌شهری «سرگذشت ندیمه» است و ۱۵ سال پس از اتمام داستان در «سرگذشت ندیمه» رخ می‌دهد و توسط سه شخصیت زن روایت می‌شود. داستان «سرگذشت ندیمه» پس از ترور رئیس‌جمهور «ایالات متحده آمریکا» به ضرب گلوله و به قتل رساندن همه اعضای کنگره انقلابی در کشور رخ می‌دهد. قانون اساسی رسمی کشور لغو می‌شود و حکومتی تمامیت‌خواه و مسیحی به نام «گیلیاد» شکل می‌گیرد. مرزهای کشور بسته می‌شود. راه فراری وجود ندارد. زنان هدف اصلی ظلم حکومت محسوب می‌شوند و حقوق و آزادی‌های فردی آنان به شدت نقض می‌شود. آن‌ها اجازه کار در خارج از خانه، مالکیت دارایی‌های خود، و ارتباط با دیگران را طبق قانون جدید از دست می‌دهند و بر اساس وضعیت تأهل و باروری خود مورد سنجش قرار می‌گیرند.
@nasrodinmolla