بعدی
like
سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه سی‌‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان:

۱۵ تیرماه آخرین فرصت ثبت نام و تحویل آثار به جشنواره است

‏. ‏(‏۱۲-‏تیر-‏۱۳۹۸)

مدیر دبیرخانه سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره روند و شرایط ارسال آثار کوتاه به دبیرخانه جشنواره توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش آرت کافه، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره استقبال فیلمسازان از جشنواره و تعداد آثاری که برای شرکت در این رویداد سینمایی در بخش آثار کوتاه و پویانمایی به دبیرخانه رسیده است گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ فیلم در بخش فیلم‌های کوتاه و پویانمایی با ارسال اثر، متقاضی حضور در سی و دومین دوره از جشنواره شدند. تعداد زیادی از فیلمسازان چهره‌های جوان و استعدادهای نوظهوری هستند که متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره شدند.


سینما سیمون سیمونیان  جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان وب‏سری‏  UGC VOD

مدیر دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با تاکید بر مقرراتی که در فراخوان جشنواره امسال به آنها اشاره شده است بیان کرد: طبق مقررات جشنواره، فیلم‌هایی که زمان شان بین ۳ تا ۱۵ دقیقه است فیلم کوتاه محسوب می‌شوند و جشنواره نیز پذیرای این آثار است. بنابراین فیلمسازان این نکته را درنظر داشته باشند که فیلم‌های با زمان کمتر یا بیشتر طبق آیین نامه شرایط حضور در جشنواره را ندارند و تنها آثاری که این شرایط را دارند مورد پذیرش و بازبینی هیئت انتخاب قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که در این دوره از جشنواره برای نخستین بار شاهد برگزاری بخش وب‏سری‏ ها، به صورت رقابتی هستیم، برگزاری این بخش را نشانه‌ تغییر نگاه حاکم بر جشنواره و به رسمیت شناختن وضعیت نوین صنعت تصویر در حوزه‌ کودک و نوجوان دانست و در توضیح شرایط شرکت در این بخش گفت: آثار سریالی، که به صورت اختصاصی برای پخش روی شبکه‏ های اینترنتی طراحی و تولید شده و مخاطب خود را کودک و نوجوان انتخاب کرده ‏اند، فارغ از اینکه به صورت رایگان یا قابل خریداری و برای بسترهای متنوع UGC،یا بسترهای VOD، تولید شده باشند می‏ توانند در این بخش شرکت کنند، طول مدت هر قسمت از این مجموعه‏ ها نیز در پذیرش این آثار در این بخش از جشنواره موثر نیست و جشنواره پذیرای تمامی آثار وب‏سری، از آثار کوتاه یک دقیقه‏ ای تا مجموعه‏ های بلند ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ا‏ی خواهد بود.

سیمونیان تاکید کرد: هیات داوری و انتخاب در این بخش، هم ملاک‌های مرتبط با کیفیت هنری آثار و هم ماهیت کسب و کاری آنها را مد نظر قرار خواهد داد . پیش‏بینی ما آن است که امسال حضور این آثار روحیه‏ نوگرایانه و منطبق با شرایط روز صنعت تصویر در ایران را به جشنواره تزریق خواهد کرد.

سیمونیان در پایان نیز یادآور شد: ۱۵ تیرماه سال جاری آخرین فرصت ثبت نام و تحویل آثار به سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان است و جز در مورد بخش وب‏سری‏ ها که به دلایل مختلف ممکن است فرصت فراخوان آن تمدید شود، در دیگر بخش ها شاهد تمدید این فرصت نخواهیم بود.