بعدی
like
یک نماینده مجلس خبرداد:

دعوت از مسوولان برای ارائه گزارش جشنواره فیلم فجر و رد پای پول‌های کثیف در سینما

‏. ‏(‏۲۷-‏بهمن-‏۱۳۹۷)

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد : به زودی از مسوولان سینمایی دعوت می‌شود تا ضمن ارائه گزارش درخصوص جشنواره فیلم فجر، درباره پول‌های کثیف در سینما نیز توضیح دهند.

به گزارش آرت کافه به نقل از خانه ملت،سیدصادق طباطبایی‌نژاد درباره بحث پول‌های کثیف در سینما گفت: پول‌های کثیف در کارهای هنری که دارای بُرد اجتماعی است، اثر نامطلوب بیشتری خواهد داشت؛ اگرچه پول کثیف در هر عرصه‌ای آسیب‌زا و دارای ضرر است، ولی در کارهای سینمایی و هنری به دلیل اثر گسترده آن قطعا آسیب بیشتری می‌زند.


سینما سیدصادق طباطبایی‌نژاد مجلس پولشویی

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه بحث پول‌های کثیف پیشتر از این نیز بوده و موضوع جدیدی نیست ،ولی مدیریت مسوولان سینمایی و حوزه فرهنگی و هنری کشور باید به صورتی باشد که کارها طبق نظم و نسق خود جلو رود و اثرگذاری این پول‌های کثیف کم شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر در خصوص ضرورت پیگیری پول‌های کثیف در سینما عنوان کرد: تاکنون گزارش خاصی در این زمینه به کمیسیون فرهنگی مجلس نرسیده است، ولی به زودی از مسوولان سینمایی دعوت می‌شود تا ضمن ارائه گزارش درباره کم و کیف جشنواره فیلم فجر، اطلاعات خود را در این حوزه مطرح کنند.

وی همچنین با اشاره به اظهارات دادستان تهران و تأیید پولشویی در حوزه سینما تصریح کرد: این مسائل همواره وجود داشته و چیزی نیست که کاملا برطرف شود؛ اما باید توجه داشت که عمومیت ندارد و طرح آن به این معنا نیست که افراد زیادی که در حوزه سینمایی و هنری کار می‌کنند، مبتلا به این موضوع هستند.

طباطبایی‌نژاد تاکید کرد: اگرچه پولشویی در حوزه سینما عمومیت و غالبیت ندارد، ولی وجود چنین مسائلی در مراکز فرهنگی آسیب‌زاست و باید مدیریت شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با وجود آنکه عنوان پول‌های کثیف جدید است ،ولی استفاده از روش‌های غیرمنطقی، نامتعارف و غیرحرفه‌ای از سوی برخی با هدف مدیریت مسائل از طریق تزریق پول و یا گم کردن ردّ برخی پرونده‌ها همیشه وجود داشته است.