بعدی
like

نشان یونسکو برای فیلم سینمایی «۲۳ نفر»

‏. ‏(‏۲۰-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

نشان یونسکو در مراسمی از سوی کمیسیون ملی یونسکو با حضور هنرمندان و مسوولان به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» رسید.

به گزارش آرت کافه، کمیسیون ملی یونسکو، امسال فیلم سینمایی «۲۳ نفر» را به عنوان فیلم برگزیده سال در محوریت «صلح و دفاع» انتخاب کرد.


سینما کمیسیون ملی یونسکو  فیلم سینمایی  ۲۳ نفر   سردار اشتری فرمانده کل ناجا  سردار رحیم صفوی  حجت الاسلام پورمحمدی  حجت الاسلام رستمی  دکتر حسین انتظامی  مهندس مسجد جامعی  علیرضا تابش

در مراسمی در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران نشان یونسکو با حضورمسوولان و هنرمندان به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» با کارگردانی مهدی جعفری رسید.

در این مراسم که از سوی کمیسیون ملی یونسکو در ایران با دبیری حجت الله ایوبی برگزار شد از کارگردان، تهیه کننده و بازیگران نوجوان این فیلم سینمایی تقدیر شد.

حجت الله ایوبی دبیر کمیسیون ملی یونسکو در این مراسم ضمن تشکر از عوامل فیلم سینمایی ۲۳ نفر گفت: ما نماینده و صدای جمهوری اسلامی در ایران در یونسکو هستیم و چه زبانی بهتر از هنر و سینما که بتواند مردم نازنین ایران زمین را نمایندگی کند.

وی افزود: ما در رشته های مختلف هنر با بسیاری از کشورهای جهان قابل قیاس هستیم ،اما در سینما فقط با چند کشور می شود فیلم و سینمای ایران را مقایسه کرد و این محصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ایوبی در ادامه این مراسم با تشریح فعالیت های فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو خبر داد: از امسال کمیسیون ملی یونسکو یک فیلم ایرانی و چند فیلم کوتاه و مستند را به عنوان سفیر جهوری اسلامی در کشورهای مختلف نمایش خواهیم داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشحال هستم که این راه با فیلم درخشان «۲۳ نفر» آغاز می شود فیلمی که از جهت هنری، فیلمنامه، کارگردانی و بازی ها بی نظیر است و نشان دهنده عظمت مردم این سرزمین است. فیلمی که بعد از دیدن آن به ایرانی بودن خود می بالید.

در این مراسم افرادی چون سردار اشتری فرمانده کل ناجا، سردار رحیم صفوی، حجت الاسلام پورمحمدی، حجت الاسلام رستمی، دکتر حسین انتظامی، مهندس مسجد جامعی، علیرضا تابش و .... به تماشای این فیلم سینمایی نشستند.

این فیلم با کارگردانی مهدی جعفری اقتباسی از خاطرات گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی در ۸ سال دفاع مقدس است که از سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند.

فیلم سینمایی «۲۳ نفر» در سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر سمیرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کرد و سیمرغ نمادین جشنواره به نماینده این ۲۳ آزاده اهدا شد.