بعدی
like
دبیر هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید خبر داد:

تعامل ویژه جشنواره فیلم مستقل خورشید با سینمای آلمان

‏. ‏(‏۱۶-‏مرداد-‏۱۳۹۸)

مهدی یارمحمدی موسس و دبیر هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید از تعامل این رخداد سینمایی با جشنواره های فیکتیوا، سلولارت، موزه دوسلدورف، موسسه فیلم و تئاتر TFF و گروه FLIZ آلمان، در این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش آرت کافه،مهدی یارمحمدی موسس و دبیر هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید با اشاره به برگزاری این جشنواره در مهر ماه امسال گفت: این جشنواره به عنوان رخداد ویژه سینمای مستقل تجربه گرا، ویدیوآرت و هنرهای مدرن تصویری کشور، مهرماه امسال در تهران برگزار می شود.


سینما  مهدی یارمحمدی  جشنواره فیلم مستقل خورشید   فیکتیوا  سلولارت  موزه دوسلدورف  موسسه فیلم و تئاتر TFF   FLIZ آلمان

وی افزود: این جشنواره مستقل اولویت خود را بر شناسایی، تقدیر و معرفی فیلمسازان و فیلم های مستقل، خلاق، هنری، پیشرو و تجربه گرا قرار داده است و تلاش می کند در جهت تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار ارزشمند و معرفی این سینما به عنوان سینمای مبتنی بر اندیشه و خلاقیت گام بردارد؛ این راهی است که جشنواره خورشید برای معرفی فیلمسازان نخبه و آثار ارزشمند خردگرا و خلاق به عنوان تصویر صحیح از سینمای موثر و جریان ساز ایران به جامعه بین المللی دنبال می کند.

یارمحمدی با اشاره به دستاوردهای شش دوره گذشته جشنواره فیلم مستقل خورشید عنوان کرد: افتتاح موزه گنجینه آثار اهدایی هنرمندان، توافق همکاری با نتپک (سازمان توسعه سینمای آسیا)، عضویت در این سازمان و اهدای جایزه ویژه نتپک در جشنواره خورشید، همکاری آموزشی و فرهنگی جشنواره در دوره پنجم با دانشگاه پاریس ۳ و ۱۰ (سوربون) و مرکز تحقیقات علوم انسان شناسی فرانسه، پیام تبریک وزارت فرهنگ فرانسه به جشنواره خورشید که این جشنواره را آشتی سینمای ایران و فرانسه لقب داده است، همکاری با جشنواره های بین المللی نظیر AOF امریکا، INSIGHT دانشگاه منچستر، جشنواره زانزیبار افریقا و ... از جمله دستاوردهایی است که تاکنون موفق به کسب آن شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: همچنین بیش از ۴۰۰ راهیابی فیلم های مستقل ایرانی به جشنواره های معتبر بین المللی و نیزکسب جوایز متعدد، سبب شده تا بتوانیم جشنواره ای تاثیرگذار در حوزه سینما باشیم.

این سینماگر درباره تعاملات بین المللی هفتمین دوره از جشنواره توضیح داد: جایزه ویژه سازمان توسعه سینمای آسیا و اقیانوسیه NETPAC با حضور داوران ویژه نتپک از ایران، هندوستان، و فرانسه بصورت سالیانه در جشنواره فیلم مستقل خورشید اهدا خواهد شد، همچنین در بخش مرور سینمای جهان تعامل ویژه ای با چند جشنواره و دانشگاه در کشور آلمان صورت گرفته است که از جمله آن ها می توان به توافق همکاری با جشنواره فیکتیوا و سلولارت، موزه دوسلدورف، موسسه فیلم و تئاتر TFF و گروه پیشرو و خلاق FLIZ آلمان و ... اشاره کرد.

یارمحمدی ادامه داد: بخش تعامل با سینمای تجربی فرانسه نیز با حضور یکی از مدیران جشنواره وزول فرانسه نیز از جمله برنامه ریزی های صورت گرفته برای دوره جدید است.

وی با اشاره به بخش‌های‌ اصلی جشنواره گفت: مسابقه آثار مستقل تجربه گرا، مسابقه آثار ویدیوآرت، بخش پرفورمنس آرت، بخش ویژه بازآفرینی شهری که در هفتمین دوره با همکاری با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شرکت بازآفرینی شهری به کانسپت مهم بازآفرینی شهری اختصاص یافته است، جایزه NETPAC و جایزه ویژه جایزه خرقانی با محوریت موضوع احترام به انسان و جهان؛ عناوین بخش های اصلی جشنواره هستند. همچنین بخش‌های‌ جنبی جشنواره کارگاه های تخصصی آموزشی (با حضور اساتید شاخص ملی و بین المللی)، نمایشگاه و مسابقه پوستر فیلم های راه یافته، نمایشگاه گنجینه آثار اهدایی هنرمندان و بزرگداشت یکی از بزرگان موثر از دیگر عناوین جشنواره هستند.

هفتمین جشنواره مستقل فیلم خورشید با دبیری مهدی یارمحمدی مهرماه امسال در تهران برگزار می شود.
آدرس سایت جشنواره www.khorshidfilmfestival.com است.
@nasrodinmolla