بعدی
like

رونمایی از کتاب گزیده آثارمحمود جوادی پور رونمایی

‏. ‏(‏۲۸-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

کتاب «ستایش روز» که گزیده آثار محمود جوادی پور است ، ساعت ۱۸ جمعه ۳۰ فروردین ماه در خانه هنرمندان ایران رونمایی می شود.

به گزارش آرت کافه، محمود رضا بهمن پور گفت: محمود جوادی پور یکی از مهم ترین هنرمندان معاصر ایران ایران است که مسیرهای متنوعی را در هنر دوران خود طی کرد و موفق شد راه همنسلان خود را هموار کند. کارهای نخستین او در گرافیک موجب شد تا طراحان گرافیک همزمان و پس از او، تجربه های تازه ای را به کمال برسانند. او روی رشته های مختلف هنرهای تجسمی معاصر ایران تاثیر بسزایی گذاشته است و بسیاری از هنرمندان امروز ایران، وامدار او به شمار می روند.


فرهنگی ادبیات  ستایش روز  محمود رضا بهمن پور مهدی حسینی  قباد شیوا  سیامک دل‌زنده  محمود رضا بهمن پور خانه هنرمندان

او افزود:همزمان با انتشار کتاب «ستایش روز»، نمایشگاهی با همین عنوان از آثار محمود جوادی پور در گالری ممیز برپا شده است و در مراسم رونمایی این کتاب که ساعت ۱۸ روز جمعه ۳۰ فروردین ماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می شود، مهدی حسینی، قباد شیوا، سیامک دل‌زنده، محمود رضا بهمن پور و نیوشا جوادی پور سخن خواهند گفت.

مدیر نشر نظر درباره کتاب «ستایش روز» گفت: دربرگیرنده گزیده ای از آثار محمود جوادی پور به همراه مقالاتی از نیوشا جوادی پور، روبین پاکباز، سیامک دل زنده و محمود رضا بهمن پور است. توکا ملکی نیز براساس پژوهش ها و اسنادی که خانواده جوادی پور در اختیارش گذاشته اند، سالشمار زندگی محمود جوادی پور را نوشته اند.

وی افزود:همچنین در این کتاب مجموعه ای از اسناد و تصاویر موجود از محمود جوادی پور منتشر شده است. تلاش کرده ایم با انتشار این کتاب که کامل ترین اثر درباره این هنرمند مدرنیست ایرانی است، گوشه ای از فعالیت های هنری محمود جوادی پور را به نمایش بگذاریم.

کتاب «ستایش روز» دو زبانه (فارسی و انگلیسی) در قطع رحلی در ۴۵۰ صفحه گلاسه با تیراژ ۱۲۰۰ نسخه و با قیمت۴۷۰ هزار تومان از سوی نشر نظر منتشر شده است.