بعدی
like

۱۰ هنرمند ایرانی در دوسالانه فاین کرفت فرانسه شرکت می کنند

‏. ‏(‏۲۳-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

مجسمه‌سازان و هنرمندان سفالگر ایرانی با آثار خود در دوسالانه‌ فاین‌کرفت فرانسه حاضر خواهند شد. این چهارمین دوره‌ این دوسالانه است که در دو بخش فراخوان و کیوریتوریال برگزار می‌شود.

به گزارش آرت کافه انجمن‌هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در این دوره حامی این هنرمندان بوده‌است.


هنرهای تجسمی فاین کرفت گراندپاله‌  پاریس فرانسه مهدی شیر احمدی نیما نصیری محمد بهابادی محمد رضا خلجی نفیسه خلج کورش آریش بهزاد اژدری محمد علی سجادی محسن توحیدی  هیربد همت آزاد

رجحانه حسینی کیوریتور بخش ایران در این نمایشگاه گفت: هر بار در بخش کیوریتوریال این دوسالانه از ۱۱ کشور برای شرکت دعوت می‌شود که امسال برگزارکنندگان این رویداد ایران را نیز دعوت کردند. هنرمندان جهان به واسطه شناختی که از گذشته هنر ایران دارند بسیار مشتاق دیدن آثار معاصر و هنرمندان جوان هستند و فرانسوی ها در تبلیغات امسال نمایشگاه از حضور ایران خیلی خوشحال بودند.

وی در خصوص شیوه‌ انتخاب هنرمندان بخش ایران توضیح داد: هنرمندانی که برای این نمایشگاه انتخاب شده‌اند به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ هنرمندانی که از تولیدات خود و صنایع دستی امرار معاش می‌کنند و درآمد دارند و گروه دیگر هنرمندانی که از صنایع دستی در تولید اثر هنری استفاده کرده‌اند. درباره‌ دسته‌ی اول باید بگویم که کار هنری آنها با فضای تولیدات شان بسیار متفاوت است که در انتخاب‌ها این هنرمندان برای من نکته‌ مهمی بود؛ اینکه این هنرمندان مرزی قائلند میان تولیدات صنایع‌دستی خود و آثار هنری که مسلما برگرفته از تکنیک‌هایی است که در تولیدات شان هم از آنها استفاده کرده‌اند. دسته دوم هم هنرمندانی هستند که از تکنیک و یا اثر تولید شده در صنایع دستی به‌عنوان ایده و مفهوم اثر خود استفاده کرده اند و مفهوم اثرشان در پیوند با کارکرد یا خاطره‌ای است که ما از صنایع دستی داریم.

مهدی شیر احمدی، نیما نصیری، محمد بهابادی، محمد رضا خلجی، نفیسه خلج، کورش آریش، بهزاد اژدری، محمد علی سجادی، محسن توحیدی و هیربد همت آزاد هنرمندان حاضر در در دوره از جشنواره‌ فاین‌کرفت فرانسه هستند.

مهدی شیراحمدی، محمد بهابادی و محمدرضا خلجی هنرمندان فعال در عرصه‌ مجسمه‌سازی، نیما نصیری هنرمند عرصه‌ میناکاری و بقیه از هنرمندان سرامیست هستند.

دوسالانه‌ فاین کرفت اول تا پنجم خردادماه در گراندپاله‌ شهر پاریس فرانسه برگزار خواهد شد.