بعدی
like
حسین انتظامی در دیدار با معاونان وزارت فرهنگ ایران و روسیه در موزه سینما:

بنیاد همکاری های فرهنگی خزر تشکیل می شود

‏. ‏(‏۲۲-‏آبان-‏۱۳۹۸)

رییس سازمان سینمایی ایران و معاون وزیر فرهنگ روسیه در موزه سینمای ایران دیدار کردند.

آرت کافه،در این دیدار‏ پاول استپانف، معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه همراه مدیر برنامه روزهای فرهنگی روسیه در ایران، رایزن فرهنگی روسیه در ایران، رییس بنیاد همکاری ‏های فرهنگی برون ‏مرزی روسیه، دکتر هاشمی معاون فرهنگی و محمدعلی کیانی مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور حضور داشتند.


سینما  پاول استپانف     روسیه   ایران    دکتر هاشمی   محمدعلی کیانی روح‏ الله حسینی حسین انتظامی موزه سینما

پاول استپانف معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه با ابراز خرسندی خود از این دیدار گفت: با وجودی که برنامه‏ های مهمی در روسیه داشتم، ترجیح دادم آنها را لغو کرده و به ایران بیایم، چرا که همکاری‌های فرهنگی با ایران برای ما از اهمیت فوق ‏العاده‏ای برخوردار است.

وی با اشاره به برنامه‏ هایی که برای سال ۲۰۲۰ در دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگ کرده بود،افزود: این برنامه ها شامل برگزاری هفته فیلم ایران در روسیه، اجرای یک تئاتر عروسکی با همکاری تالار رودکی، و همکاری هنرمندان موسیقی روسیه با ارکستر سمفونیک تهران برای خلق آثاری فاخر است.

وی همچنین به تمایل روسیه برای دعوت از هنرمندان ایرانی در همایش بین‏ المللی فرهنگ سبز در سن‏پترزبورگ، در سال ۲۰۲۰، اشاره کرده و بر لزوم و اهمیت برگزاری هفته فرهنگی ایران در روسیه در سال ۲۰۲۱ تاکید نمود.

حسین انتظامی رییس سازمان امور سینمایی نیز ضمن خوش ‏آمدگویی با اشاره به تاکید و دستور عمومی حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تعمیق همکاری‌ها در حوزه ‏های مختلف از جمله فرهنگی، از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای گسترش همکاری‏ های فرهنگی با روسیه صحبت کرد و از تمامی پیشنهادات طرف روسی استقبال کرد

وی به ویژه بر لزوم برگزاری هفته‏ های فرهنگی در دو کشور و توسعه مبادلات آموزشی میان دو طرف تاکید کرد. همچنین از آمادگی و تمایل ایران برای انجام پروژه‏ های مشترک سینمایی در چارچوب تهیه و تشکیل پلتفورمی مشترک برای انجام اقدامات و تمهیدات لازم برای این کار، صحبت کرد.

حسین انتظامی در این دیدار از طرح تاسیس بنیاد همکاری‏ های فرهنگی خزر نیز سخن گفت و این طرح را زمینه خوبی برای همکاری‌های گسترده و مشترک با روسیه معرفی کرد.

در این دیدار روح‏ الله حسینی، مدیرکل دفتر جشنواره‏ ها و همکاری‌های بین‏ الملل و رائد فریدزاده دبیر شورای بین ‏الملل نیز حضور داشتند.
@nasrodinmolla