بعدی
like

نمایش «هندی و هرمز» در سه جشنواره بین المللی فیلم

‏. ‏(‏۲۶-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

فیلم «هندی و هرمز» به کارگردانی عباس امینی همزمان به سه جشنواره بین المللی فیلم راه یافت.

به گزارش آرت کافه،«هندی و هرمز» با کارگردانی و تهیه‌کنندگی عباس امینی و نویسندگی حسین فرخزاد و عباس امینی در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم شارجه، سیمین جشنواره بلفاست ایرلند و فستیوال جهانی یونیسف در فلورانس ایتالیا روی پرده خواهد رفت.


سینما هندی و هرمز    عباس امینی  حسین فرخزاد   جشنواره فیلم شارجه  سیمین جشنواره بلفاست ایرلند   فستیوال جهانی یونیسف   فلورانس  ایتالیا

«هندی و هرمز» پیش از این در ۴۰ جشنواره بین المللی فیلم حضور پیدا کرده است که از جمله آن می توان به جشنواره بین‌المللی فیلم برلین، ونکوور، داکا، ادینبورگ انگلستان و ال کینو اشاره کرد. این فیلم همچنین توانسته جایزه بهترین فیلم جشنواره زوریخ، بهترین فیلم و فیلمنامه جشنواره زاکورا، بهترین فیلمنامه جشنواره ملبورن و جایزه نتپک جشنواره فجر بین الملل را به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» محصول مشترک ایران و جمهوری چک است که با حضور بازیگران بومی ساخته شده و روایتگر داستان هندی و هرمز، دو نوجوانی است که طبق سنت مردم جزیره با هم ازدواج می‌کنند. آنها درکی از یکدیگر ندارند اما دنیای ناشناخته و جذاب ارتباط با همدیگر، آنها را به همبازی‌هایی صمیمی تبدیل می‌کند؛ اما این بازی که نامش زندگی است هر لحظه برای آنها خطرناک‌تر می‌شود.

حامد علیپور، زهره اسلامی و محمد بانوج بازیگران «هندی و هرمز» هستند.

از سایر عوامل فیلم می توان به: مدیر فیلمبرداری: اشکان اشکانی، طراح‌صحنه و لباس و دستیار کارگردان: آزاده موسوی، صدا بردار: رضا تهرانی و حسین پوررحیمی، تدوین : شهروز توکل و احسان واثقی، آهنگساز : مهران قائدی پور، صدا گذار : مهرشاد ملکوتی، مدیر تولید : حسین فرخزاده، سرمایه گذاران : مهروا اروین، اندره شافر و پوریا حیدری اشاره کرد.
@nasrodinmolla