بعدی
like

تولید انیمیشن «گذشته»

‏. ‏(‏۳۱-‏تیر-‏۱۳۹۸)

انیمیشن «گذشته» با کارگردانی حمید محمدی در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید می‌شود.

به گزارش آرت کافه،حمید محمدی کارگردان انیمیشن «گذشته» درباره‌ مراحل تولید این اثر گفت: ساخت دکورهای این انیمیشن به پایان رسیده و کار در حال انیمیت است. با پایان ساخت دکور شهری، سکانس‌های باقی مانده که حدود یک دقیقه و نیم است هم انیمیت خواهد شد تا این اثر وارد مراحل پس از تولید شود.


سینما  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گذشته  حمید محمدی  علی حضرت‌پور  مهدی خرمیان

وی افزود: انیمیشن «گذشته» به شیوه استاپ موشن تولید می‌شود و مدت زمان آن ۷ دقیقه است.

این انیماتور در خصوص داستان انیمیشن «گذشته» توضیح داد: این فیلم داستان نویسنده‌ای است که در گذشته تحت آزار روحی قرار گرفته و اینک در هراسی دائمی به سر می‌برد.
او می‌خواهد دوباره مشغول نویسندگی شود، اما به سبب همین ترس دیگر قادر به نوشتن نیست. نویسنده در مرزی میان کابوس و واقعیت، خود را در مکان‌هایی نامعلوم سرگردان و نیز در حال فرار از هجوم سایه‌هایی شبح‌وار می‌بیند. او همواره می‌کوشد تا خود را از این تعقیب و سرگردانی رهایی بخشد، اما چندان موفق نیست؛ تا اینکه...

عوامل تولید انیمیشن «گذشته» عبارتند از: تهیه‌کننده، کارگردان و انیماتور: حمید محمدی، نویسنده: علی حضرت‌پور، مشاور کارگردان: مهدی خرمیان، طراح کاراکتر و فضا: محمدرضا خانزاد، ساخت عروسک: مریم زینل‌زادگان، ساخت آرماتور: بیژن خوشخرام، ساخت دکور: حمید محمدی، زهرا طالب‌لو، مریم زینل‌زادگان، مرجان قائمی، الهه فرنیا، وسایل صحنه: الهه فرنیا، سرپرست جلوه‌های بصری: مهدی شرکت‌معصوم، جلوه‌‎های بصری: بنیامین براتی، علی محبی‌کیا، پیمان کاظمی، کامپوزیت: مهدی شرکت‌معصوم و استوری‌بُرد: مریم زینلی.تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.