بعدی
like
سید صادق طباطبایی نژاد خبر داد:

ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع توقف اکران «رحمان ۱۴۰۰»

‏. ‏(‏۲۶-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رفتار نامتعارف در توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» پس از یک ماه اکران این فیلم سینمایی، از ورود کمیسیون فرهنگی مجلس به این موضوع خبر داد.

به گزارش آرت کافه به نقل از خانه ملت،سیدصادق طباطبایی‌نژاد با اشاره توقف اکران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» آن هم پس از گذشت یک ماه از اکران این فیلم سینمایی، عنوان کرد: در حال حاضر این سئوال مطرح است که چطور سازمان سینمایی پس از یک ماه متوجه شده نسخه نمایش‌داده شده با نسخه ایی که دارای مجوز است، مغایرت دارد و امروز نسبت به آن واکنش نشان داده است.


سینما کمیسیون فرهنگی مجلس    رحمان ۱۴۰۰  سیدصادق طباطبایی‌نژاد سازمان سینمایی

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا توقف اکران هر فیلمی هزینه‌هایی برای سینمای ایران به دنبال دارد، افزود: معاونت نظارت و ارزش‌یابی سازمان سینمایی باید درباره اتفاق رخ داده پاسخگو باشد.

وی با یادآوری توضیحی درباره اینکه توقیف اکران فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» دائم یا موقتی است، ارائه نشده است؛ گفت: کمیسیون فرهنگی و کمیته فرهنگ، هنر و رسانه به این موضوع ورود خواهد کرد و ابعاد آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه توقف اکران یک فیلم خسارتی به سالن‌های سینما نیز وارد خواهد کرد، توضیح داد: توقف در اکران و اکران مجدد یک فیلم قطعا موجب بالا رفتن حساسیت‌ها نسبت به فیلم مذکور و حتی افزایش فروش آن می‌شود درحالی که برخوردها در این حوزه باید قاطع و بازدارنده باشد نه اینکه رفتار ناظر خود دارای ابهامات و سئوالاتی باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: متأسفانه اخبار و پیامدهای سیل موجب شده که نمایندگان مجلس تمرکز و وقت اصلی خود را به این موضوع معطوف کنند، ولی این موضوع قطعا باید مورد پیگیری قرار گیرد.