بعدی
like
درسازمان تبلیغات اسلامی

مستند «مادری» رونمایی شد

‏. ‏(‏۱۴-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

مراسم رونمایی از مستند «مادری» با محوریت مرضیه دباغ از زنان مبارز انقلاب برگزار شد.

به گزارش آرت کافه، مراسم رونمایی از مستند «مادری» با محوریت مرضیه دباغ از زنان مبارز انقلاب،با حضور خانواده ابن زن انقلابی و جمعی از زنان فعال اجتماعی و رسانه ای در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.


سینما  مادری   مرضیه دباغ مهدیه محور  هدا تاجیک   دکتر سیاح

در این مراسم ریحانه نادری نژاد کارگردان مستند «مادری» گفت: این مستند در واقع الگویی برای مستند سازی در حوزه زنان است. نیروی انگیزه بخش برای ساخت مستند صحبت های رهبر انقلاب در مورد ضرورت عمل کردن در حوزه زنان که اغلب صحبت کردن و عمل نکردن است که تصمیم گرفتیم عملیاتی کنیم.

وی افزود: سعی شده در این مستند همه مسائل زندگی این بانو مانند مشکلات ، نارضایتی ها، موفقیت ها و سایر موارد به تصویر کشیده شده است. .

راضیه دباغ ، دختر مرضیه دباغ نیز گفت: همه کسانی که در به ثمر نشستن انقلاب زحماتی متحمل شدند و خداوند دستی از آنها گرفته، همه آنها به گردن ما حق دارند و ادا کردن این حق به این است که راه شان را آن طور که باید و شاید درست ادامه دهیم.

وی ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب مرضیه دباغ یا همان مادر من می توانست بگوید وظیفه ام را انجام داده ام و می خواهم در کنار خانواده باشم. اما بیکار نمی نشیند و سعی می کند هر جایی که احساس می کند به این درخت تازه جوانه زده باید رسیدگی شود و اقدامی را انجام دهد بدون هر نوع کوتاهی آستین همت بالا می زند و آنچه را که وظیفه اش است انجام می دهد.

در ادامه این مراسم میزگردی در خصوص نقش و جایگاه زنان در اجتماع با حضور مهدیه محور، هدا تاجیک، فعالان رسانه ای و دکتر سیاح عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان برگزار شد .

در این میزگرد مهدیه محور گفت: مجموعه هنری و رسانه ای دیما با حضور تعدادی از فعالان رسانه ای تاسیس شده که تاکنون نیز مسیر سختی را گذرانده ایم ۴ سالی است که این فعالیت در حوزه زنان آغاز شده این دفتر رسانه ای با حمایت احسان محمدحسنی شروع به کار کرد و توانستیم فعالیت پژوهشی خوبی را داشته باشیم.از سال اولی که شروع کردیم تولیدات خوبی را داشتیم و در جشنواره ها خوب دیده شدیم..

وی با اشاره به مستند «مادری» افزود: در این مستند نگاهی به فعالیت اجتماعی زنان داشتیم و می خواهیم بگوییم که فعالیت اجتماعی از اشتغال متمایز است. سختیهایی که به جان می خرند برای یک دغدغه اجتماعی و نگرانی که در تربیت خودش را نشان می دهد و افرادی مانند خانم دباغ که دغدغه انقلاب و اجتماع را دارد به نسل بعدی خودش منتقل می کند.

هدی تاجیک هم در این میزگرد گفت: در بحث های نظری که در زنان و خانواده مطرح می کنیم از چند نگاه است که زن سنتی در رسانه مطرح است و نیاز به حضور در اجتماع ندارد و از طرفی دیگر زنی که حضور فعال در اجتماع دارد و در سیاست گذاری های اجتماعی مشارکت می کند و دیگری الگوی زن غربی است و اگر قرار است الگویی در رسانه ها از زنان معرفی کنیم بنابر گفته های رهبر انقلاب نباید یک زن شرقی منفعل باشد ..

در این مراسم از پروانه چراغ نوروزی همسر شهید همدانی و راضیه دباغ تقدیر شد.