بعدی
like

انتشار آهنگ «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی و آهنگسازی ارشک رفیعی

‏. ‏(‏۲۵-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

آهنگ «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی و آهنگسازی و تنظیم ارشک رفیعی به مناسبت فرارسیدن سال جدید منتشر شد.

به گزارش آرت کافه،آلبوم موسیقی «ماه و پری» با صدای محمدجواد یزدچی و موسیقی ارشک رفیعی توسط ارکستر بزرگ، شامل ۱۰ ترک با اشعاری از شاعران بزرگ ایران زمین، از جمله؛ حافظ، مولانا و عطار؛ در یک‌سال اخیر، زیرنظر ارشک رفیع» ضبط شده و در حال حاضر، آماده انتشار است. این اثر موسیقایی ۱۰ تصنیف را شامل می‌شود.


موسیقی  ماه و پری   محمدجواد یزدچی  ارشک رفیعی حافظ  مولانا   عطار

در اجرای آهنگ‌ «ماه و پری»؛ ارشک رفیعی ـ نوازنده سه‌تار، سعید همتیان ـ نوازنده نی، مجید شیخ حسین ـ نوازنده سنتور، فرزاد جعفری ـ نوازنده دف و پرکاشن، امین عطایی ـ نوازنده ویلن، زانیار حسنی ـ نوازنده ویلن، مهرداد نامی ـ نوازنده ویولا و غزاله شیرازی ـ نوازنده ویلنسل با سازهای خود به هنرنمایی پرداخته‌اند.

از ارشک رفیعی به عنوان آهنگساز و تنظیم‌کننده آثار موسیقایی؛ آلبوم‌ «سماع سرد» به خوانندگی مظفر شفیعی، آلبوم‌ «خانه خورشید» به خوانندگی قاسم رفعتی، آلبوم‌ «صبح دریا» به خوانندگی امیر رفعتی و همچنین آلبوم‌ «خنده حافظ» به خوانندگی علیرضا عطایی منتشر شده است و آلبوم‌ «نیما یوشیج» به خوانندگی استاد شهرام ناظری شوالیه آواز ایران و همچنین آلبوم‌ «شاعر گمشده» به خوانندگی استاد شهرام ناظری را نیز در دست انتشار دارد.
رفیعی همچنین آهنگسازی تیتراژ پایانی فیلم سینمایی «ایران برگر» با کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و با صدای استاد شهرام ناظری بر روی شعر «دانه‌های باران» از سروده‌های سیاوش کسرایی، آهنگسازی فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» با کارگردانی احمد رمضان‌زاده و همچنین آهنگسازی فیلم «هامین» با کارگردانی افشین علیزاده را در کارنامه سینمایی خود دارد و از موسیقی این آهنگساز ایرانی در سریال The Night Of نیز استفاده شده است.

محمدجواد یزدچی زیرنظر بهزاد خدارحمی و مهدی دیزانی شروع به یادگیری ساز سه‌تار کرد و در ادامه، در محضر استاد کیوان ساکت و همچنین مهدی دیزانی»شروع به یادگیری ساز ‌تار کرد و هم اکنون زیرنظر علی قمصری ریزه‌کاری نواختن تار را فرامی‌گیرد. این خواننده جوان موسیقی سنتی از سال ۸۴ زیرنظر علی علیرضا و همچنین از سال ۸۸ تاکنون زیرنظر نغمه غلامی فنون خوانندگی را یاد گرفته است.

برگزاری کنسرت با گروه موسیقی «دیزانی» در فرهنگسرای «اشراق» و تالار «رودکی» در تهران؛ به عنوان نوازنده سه‌تار و خواننده، در فاصله سال‌های ۸۵ تا ۸۷ از دیگر فعالیت‌های هنری محمدجواد یزدچی محسوب می‌شود.