بعدی
like
نمایشگاه جمعه سوم اسفند در گالرى پردیس ملت افتتاح می شود

راهیابی ۵۷ نقاش به دوسالانه دامون فر

‏. ‏(‏۱-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون فر راه یافتند.

به گزارش آرت کافه،۵۷ هنرمند با ۱۱۰ نقاشی به مرحله پایانی هفتمین دوسالانه دامون فر راه یافتند و آثارشان در نمایشگاه این رویداد که جمعه سوم اسفند افتتاح می شود به نمایش درمی آید.


هنرهای تجسمی دوسالانه دامون فر آیدین آغداشلو  فرح اصولی  بیتا فیاضی هومن مرتضوی  ایمان افسریان کویلو  فابرکاستل  وینزور و نیوتن کانسون   پ ب او

سیف الله پویاراد، مدیراین دوسالانه که برای جوانان زیر ۲۵ سال برگزار می شود با اعلام خبر فوق گفت: پس از رکورد چشمگیر تقاضای ۱۴۲۴ نقاش برای حضور در هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر،واقعا کار هیات داوران برای انتخاب سخت شد، به روال همیشه نخست آثار رسیده روی سایت دوسالانه بررسی شد، سپس اصل آثاری که به مرحله دوم داوری راه یافتند از نزدیک مورد بازبینی و تحلیل قرار گرفت و ۱۱۰ اثر از ۵۷ نقاش به مرحله سوم که همان ارائه در نمایشگاه است راه یافتند .علاقه مندان می توانند جمعه سوم اسفند در آیین افتتاحیه این آثار را ملاحظه کنند.

او افزود: پس از افتتاحیه، داوران جلسات دیگری خواهند داشت تا نفرات برتر را مشخص کنند و برترین نقاش زیر ۲۵ سال ایران در سال ۱۳۹۷، دهم اسفند در مراسم اختتامیه معرفی می شود.

کار انتخاب آثار این مسابقه هنری زیر نظر آیدین آغداشلو به عنوان رییس و با حضور پنج داور فرح اصولی، بیتا فیاضی،هومن مرتضوی، ایمان افسریان و هرمز همتیان انجام می شود.

نفر نخست هفتمین دوسالانه نقاشی دامون فر، مسافر آلمان می شود و مهمان آکادمى هنرى فابرکاستل خواهد بود. به نفرات برگزیده بعدى هم جوایز ارزنده‌اى اهدا مى شود.

این دوسالانه به همت گالرى دامون‌فر و همراهی موسسه تصویرشهر و با همکارى کویلو، فابرکاستل، وینزور و نیوتن،کانسون و پ ب او، سوم اسفندماه در گالرى پردیس ملت افتتاح می شود. آیین اختتامیه و اعلام نفرات برتر دهم اسفند ماه خواهد بود، اما نمایشگاه تا هفدهم اسفند ادامه خواهد داشت.