بعدی
like
سیدعباس صالحی:

می‌توان سینمای اقتباسی کودک و نوجوان را بسط داد

‏. ‏(‏۵-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است.

به گزارش آرت کافه،سید عباس صالحی در آیین اختتامیه سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان با تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره عنوان کرد: سینمای کودک و نوجوان بخشی از هویت سینمای ایران است و اگر به دنبال سینمای انسانی هستیم کودکان و نوجوانان با فطرت پاک ما را به این سینما نزدیک‌تر می‌کنند.


سینما سید عباس صالحی   جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان وزارت ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه سینمای کودک و نوجوان رویاپردازی را به ما نشان می‌دهد، گفت: اگر به دنبال سینمای اجتماعی هستیم، این سینمای کودک و نوجوان است که فرصت در کنار خانواده بودن را به ما می‌دهد.

وی با اشاره به ساخت ۲۰۰ فیلم در حوزه سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۵ فیلم کودک و نوجوان اکران شد و در بین ۱۰ فیلم پروفروش سینمای ایران یک فیلم سینمای کودک داشته‌ایم و اکنون بخشی از سینمای ایران مربوط به سینمای کودک و نوجوان است.

صالحی با بیان اینکه لازم است اقداماتی برای تقویت سینمای کودک و نوجوان صورت پذیرد، تصریح کرد: اکنون با نگاه حمایتی فعالیت‌هایی آغاز شده است؛ کشور در حوزه ادبیات به ویژه ادبیات کودک و نوجوان پیشینه و مسیر رو به پیشرفت خوبی دارد که می‌توان از آن بهره برد و سینمای اقتباسی کودک و نوجوان را بسط و عمق داد.
nasrodinmolla