بعدی
like
فراز و نشیب‌های ویولنیست معروف از ترمنیال جنوب تا عباس آباد

علی نعمتی از همکاری با «کلوپ همسران» و انتشار دومین آلبومش خبر داد

‏. ‏(‏۱۳-‏مهر-‏۱۳۹۸)

علی نعمتی نوازنده کم‌شنوای ساز ویولن و از شاگران استادان اسدالله ملک و پرویز یاحقی که چندی پیش نخستین آلبوم رسمی خود با نام «جادوی نقره‌ای» را رونمایی کرد، از همکاری با فیلم سینمایی «کلوپ همسران» و انتشار دومین آلبوم تک نوازی خود خبر داد.

به گزارش آرت کافه،علی نعمتی با وجود کم‌شنوایی از سال ۶۵ وارد عرصه موسیقی می‌شود و ساز تخصصی ویولن را به‌دلیل علاقه پدرش به این ساز و استاد پرویز یاحقی انتخاب می‌کند و در محضر اساتیدی چون محمد بهارلو، حمیدرضا فاضلی، محمدرضا اتابکی، علی اکبر رجب‌زاده، اسدالله ملک و پرویز یاحقی این ساز را فرا می‌گیرد . ردیف‌های موسیقی ایرانی را نیز به طور کامل می‌آموزد و از محضر اساتیدی چون منصور نریمان، فرهنگ شریف و همایون خرم بهره‌مند می‌شود . پس از آن در بسیاری از مستر کلاس‌های نوازندگان شهیر اروپایی شرکت می‌کند تا به لهجه، توان و سبکی بدیع در ویولن‌نوازی می‌رسد.
نعمتی علاوه بر انتشار تک آهنگ‌ها و موزیک ویدیوهای در سبک‌ها و لهجه‌های متفاوت با برنامه تلویزیونی «ماه عسل» و «سه ستاره» به‌عنوان سولیست ویولن همکاری کرده است.
نعمتی که اواخر مردادماه سال جاری نخستین آلبوم رسمی‌اش با عنوان «جادوی نقره‌ای» به آهنگسازی سید بهنام ابطحی را در بازار موسیقی کشور منتشر کرد در حال حاضر مشغول کار روی دومین آلبوم رسمی خود است.


موسیقی علی نعمتی محمد بهارلو  حمیدرضا فاضلی  محمدرضا اتابکی  علی اکبر رجب‌زاده  اسدالله ملک  پرویز یاحقی بهنام ابطحی بابک ریاحی‌پور  میثم مروستی   پدرام فریوسفی  هومن نامداری   آتنا اشتیاقی

علی نعمتی درباره زندگی کاری خود گفت: به دلیل اشتیاق زیادم برای کسب درآمد، از سن ۱۰ سالگی شروع به کار کردم و آن زمان، نوشت افزار، دوچرخه و موتور در مدرسه خرید و فروش می‌کردم که بارها به خاطر این کار مورد توبیخ انضباطی قرار می‌گرفتم. بعدها در یک موسسه زبان مشغول به کار شدم و ضمن تحصیل با مدیریت یک مغازه ساندویچی در ترمینال جنوب کار را به‌صورت جدی شروع کردم. در همان سال‌ها یکی از آشنایان ما زمانی که شوق من برای کسب و کار را دید فروش ماشینش را به من سپرد و همان سرآغاز ورود من به نمایشگاه ماشین و فعالیتم در این حرفه شد و نهایتا من از سال ۸۰ وارد خیابان عباس آباد شدم و تا امروز توانستم بدون هیچ‌گونه پشتوانه مالی و با پشتکار در این بازار فعالیت کنم و اکنون یک نمایشگاه ماشین در عباس آباد دارم.

وی درباره سابقه هنری خود بیان کرد: موسیقی را اوایل سال ۱۳۶۵ با اصرار پدرم و علاقه‌ وی به استاد یاحقی آغاز کردم . از آنجایی که هنر پایان ندارد همچنان خودم را هنرجوی این حرفه می‌دانم. در ابتدا خیلی به نوازندگی ساز ویولن علاقه نداشتم تا اینکه برای اولین بار سال ۶۷ در روز دانش آموز قطعه «ای ایران» را در مدرسه نواختم و از آنجایی که کم‌شنوا بودم، نگاه‌ها به من تغییر کرد و هنر وجه تمایز من با هم سن و سال‌هایم شد. نخستین آثار من از اواخر دهه ۸۰ به‌صورت تک آهنگ و موزیک ویدیو در فضای رسمی کشور به صورت اینسترومنتال منتشر شد. از سال ۹۴ با سید بهنام ابطحی مشغول به جمع آوری قطعات آلبوم «جادوی نقره‌ای» شدیم که در نهایت این آلبوم با همکاری افراد بنام این عرصه تولید و اواخر مردادماه امسال به انتشار رسید.

این نوازنده درباره نخستین آلبوم تک‌نوازی خود توضیح داد: این آلبوم با آهنگسازی سید بهنام ابطحی با محوریت ساز ویولن در ژانرهای مختلف و متنوع که ترکیبی از موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی پاپ ایرانی با بُن‌مایه‌هایی از موسیقی کلاسیک ایرانی است با همراهی نوازندگان مطرحی چون بابک ریاحی‌پور، میثم مروستی ، پدرام فریوسفی، هومن نامداری و آتنا اشتیاقی تولید و ارائه شده است. در تمامی مراحل ضبط بهنام ابطحی بر اجرای صحیح پارت‌ها تاکید بسیاری داشت و من تمامی کارها را ۴۴۰ بدون تغییر کوک نواختم که برخی از منتقدان بر اجرای صحیح تکنیک‌ها و فرم‌های موسیقایی همراه با احساس در نوازندگی ساز ویولن اشاره کردند.

وی در ادامه از همکاری خود با فیلم سینمایی «کلوپ همسران» که این روزها در سینماهای کشور درحال اکران است خبر داد و گفت: در این فیلم به عنوان سولیست ویولن در موسیقی تیتراژ و متن فیلم همکاری داشته‌ام که قطعات به فراخور ژانر فیلم، آهنگ هایی ریتمیک با تمپوی پایین است.

نعمتی در پایان از تولید دومین آلبوم تکنوازی خود خبر داد و بیان کرد: این آلبوم با نام «سکوت» دارای ۱۰ قطعه است که برخلاف نخستین آلبوم من خیلی گسترده و تکنیکال نیست و آثار بر مبنای احساس نوشته شده است و با افراد شناخته شده‌ای چون بهنام ابطحی، بابک مافی، شاهین خسرو آبادی، پیام رفاهی و ... همکاری داشته‌ام . طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده اواخر امسال روانه بازار موسیقی کشور می‌شود.
@nasrodinmolla