بعدی
like
با نمایش مستند «قهرمان آخر»

مراسم شب سینمای مسعود کیمیایی در تورنتو برگزار می‌شود

‏. ‏(‏۲۹-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

مستند «قهرمان آخر» روز چهارم خرداد در برنامه شب سینمای مسعود کیمیایی در تورنتو به نمایش درمی آید.

به گزارش آرت کافه، شنبه (چهار خردادماه) از ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ در بنیاد پریا تورنتو برنامه‌ای با عنوان شب سینمای مسعود کیمیایی در کشور کانادا با همت گروه هنری موج نو با مدیریت عارف محمدی برگزار خواهد شد.


سینما رضا موتوری  داش آکل  بلوچ  خاک  غزل  سفر سنگ و گوزن ها دندان مار  تیغ و ابریشم  سرب  گروهبان  ردپای گرگ مسعودکیمیایی

در این برنامه ابتدا مستند «قهرمان آخر» ساخته جواد طوسی و با سرمایه‌گذاری رضا اصفهانی‌زاده به نمایش در خواهد آمد . پس از آن در نشستی با حضور محمدمهدی دادگو (تهیه کننده سینما و تلویزیون)، حسین معززی‌نیا (منتقد، نویسنده و مدرس سینما) و عارف محمدی (منتقد و مستندساز و مجری برنامه) پیرامون موج نو در سینمای ایران، سینمای کیمیایی و نقش آثار او در تاریخ سینمای ایران صحبت خواهد شد.

زمانی که سینمای ایران هنرپیشه محور بود و توده مردم فیلم های ایرانی را با نام ستارگانی چون ناصر ملک مطیعی، فردین، شهین و ویدا قهرمانی می شناختند، در اواسط دهه ۴۰ فیلمی به نام «قیصر» توسط جوانی ۲۵ ساله روی پرده های سینما رفت که با استقبال روبرو شد . این فیلمساز پدیده ای شد تا مردم از آن به بعد به اهمیت نام کارگردان در سینمای ایران پی ببرند. این جوان مسعود کیمیایی بود که نامش با قیصر در جریان موج نو در سینمای ایران رقم خورد و پس از آن بیشتر کارهایش در حافظه تاریخی سینمای ایران ماندگار شد.

«رضا موتوری»، «داش آکل»، «بلوچ»، «خاک»، «غزل»، «سفر سنگ» و «گوزن ها»«دندان مار»، «تیغ و ابریشم»، «سرب»، «گروهبان»، «ردپای گرگ» و... از آثار این کارگردان هستند.

روزبه روحی پور تدوینگر و ستار اورکی سازنده موسیقی متن فیلم مستند «قهرمان آخر» هستند.