بعدی
like

«نرگس» بنی اعتماد در خانه سینما

‏. ‏(‏۱۹-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

کانون فیلمخانه سینما در آخرین جلسه خود در سال جاری، فیلم «نرگس» ساخته رخشان بنی اعتماد را به نمایش می گذارد.

به گزارش آرت کافه،در این برنامه، نسخه ترمیم شده فیلم با کیفیت بسیار خوب صدا و تصویر به نمایش درمی آید و پس از آن نشستی با حضور رخشان بنی اعتماد، مهرزاد دانش و ناصر صفاریان (دبیر کانون فیلم) برگزار می شود.


سینما  نرگس    رخشان بنی اعتماد فریماه فرجامی  ابوالفضل پورعرب   عاطفه رضوی

این جلسه سه شنبه، ۲۱ اسفندماه راس ساعت ۱۸ در سالن سیف الله داد خانه سینما برگزار می شود . استفاده از این برنامه برای همه علاقه مندان، آزاد و رایگان است.

«نرگس» محصول سال ۱۳۷۰ و چهارمین فیلم بلند رخشان بنی اعتماد است که فیلمنامه آن توسط او و فریدون جیرانی به طور مشترک نوشته شده است. فریماه فرجامی، ابوالفضل پورعرب و عاطفه رضوی، بازیگران اصلی فیلم هستند . از دیگر بازیگران می توان به رضا کرم رضایی، باران کوثری و حشمت الله آرمیده اشاره کرد. حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری بوده، شیرین وحیدی تدوین را انجام داده، صدابرداری بر عهده پرویز آبنار بوده و محمدرضا علیقلی موسیقی فیلم را ساخته است.

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی متن، دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری و تقدیر از بازی فریماه فرجامی و صدابرداری پرویزآبنار، دستاورد نمایش «نرگس» در دهمین جشن واره فیلم فجر در سال ۱۳۷۰ بوده است.

در خلاصه داستان فیلم چنین آمده: آفاق با جوانی به نام عادل زندگی می‌کند. آفاق از کودکی، عادل را بزرگ کرده و بعد به ناچار به عقد او درآمده است. آن دو از طریق دزدی گذران می‌کنند. عادل با دختر جوانی که خانواده فقیری دارد، آشنا می‌شود و به او دل می‌بندد. آفاق برای آن که امکان ازدواج آن دو را فراهم کند، خود را مادر عادل معرفی می‌کند. نرگس و عادل ازدواج می‌کنند و عادل درجریان یک سرقت دستگیر می‌شود. پس از آزاد شدن عادل و برملا شدن راز او، آفاق عادل را تحریک می‌کند که به همراه مالخری به نام یعقوب دست به یک دزدی کلان بزنند و با پول آن در شهری دیگر زندگی کنند. یعقوب دستگیر می‌شود اما عادل و آفاق می‌گریزند. نرگس تصمیم می‌گیرد پول‌های دزدی را پس بدهد. بین آنها درگیری رخ می‌دهد و آفاق که در جاده به دنبال نرگس و عادل است با یک کامیون تصادف می‌کند و می‌میرد.