بعدی
like

نمایش و نقد فیلم «هوش مصنوعی» در فرهنگسرای فناوری اطلاعات

‏. ‏(‏۳۰-‏تیر-‏۱۳۹۸)

فیلم سینمایی «هوش مصنوعی» (Artificial Intelleigenc) با کارگردانی استیون اسپیلبرگ، دوشنبه ۳۱ تیر ماه ساعت ۱۶ تا ۱۹ پس از نمایش با حضور کارشناس متخصصIT و منتقد سینما در نهمین نشست «سینماIT» فرهنگسرای فناوری اطلاعات نقد و بررسی می شود.

به گزارش آرت کافه،هوش مصنوعی فیلمی سینمایی آمریکایی از گونه علمی–تخیلی با نویسندگی و کارگردانی استیون اسپیلبرگ است که سال ۲۰۰۱ میلادی روی پرده سینماها رفت. تصمیم برای ساخت فیلمی بدین مضمون، آخرین پروژه استنلی کوبریک، کارگردان مطرح سینما قبل از وفات بود که وی کارگردانی این پروژه را از آنجایی که معتقد بود موضوع آن به افکار و فلسفه کارگردانیِ اسپیلبرگ نزدیک‌تر است، به وی پیشنهاد کرده بود و به علت مرگ کوبریک قبل از شروع فیلمبرداری، اسپیلبرگ خود را وقف اتمام این پروژه نمود. این فیلم یک اثر بسیار فلسفی و در نوع خود کم‌نظیر با موضوعی بکر و ناب بود که جشنواره‌های سینمایی، طبق سنت همیشه خود، به آن از دید تجاری نگریستند. هالی جوئل آزمنت، جود لا، فرانسیس اوکانر، برندن گلیسون و ویلیام هرت در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند. فیلم اقتباس از داستان کوتاهی اثر برایان آلدیس است و همچنین اشارات زیادی به داستان مشهور پینوکیو دارد.


سینما  هوش مصنوعی    (Artificial Intelleigenc)   استیون اسپیلبرگ  استنلی کوبریک هالی جوئل آزمنت  جود لا  فرانسیس اوکانر  برندن گلیسون

هوش مصنوعی برنده پنج جایزه ساترن شامل بهترین فیلم علمی-تخیلی و در هفتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار نامزد دو جایزه، شامل جایزه اسکار بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین موسیقی متن فیلم شد.

در این برنامه افشین فکوری منتقد سینما، حامد کبود جامه کارشناس IT و وفا قباد پور به عنوان مجری برنامه حضور دارند و پس از نمایش فیلم به نقد و بررسی فیلم از منظر فناوری اطلاعات می پردازند.

علاقه مندان می توانند به فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تقاطع خیابان های کارگر و جمهوری مراجعه یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۰۲۱۳۸ تماس بگیرند.