بعدی
like

روخوانی نخستین نمایشنامه هنریک ایبسن در تئاتر شهر

‏. ‏(‏۲۷-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

نمایشنامه «کُتِلینا» بهhترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر روخوانی می شود.

به گزارش آرت کافه، جلسه نمایشنامه خوانی «کتلینا» نوشته هنریک ایبسن و با ترجمه و کارگردانی یاسمن طالبی ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در تالارِ مشاهیر مجموعه تئاتر شهربرگزار می شود.


تئاتر هنریک ایبسن ستون های جامعه  هدا گابلر  خانه ی عروسک  پرگنت  اشباح  جان گابریل بورکمن  روسمرسهلم

ایرج تدین، مهدی ذره، مهشید زبردست، محدثه سیفی، مریم صبوری، حسن عسگری، محمد مرادی فر و حسین میرهاشمی هنرمندانی هستند که به عنوان نقش خوان حضور دارند.

«کتلینا» نخستین نمایشنامه هنریک ایبسن نمایشنامه نویس شهیر نروژی است و روایت اصلی آن برگرفته از کودتای لوسیوس سرگیوس کتلینا از اعضای مجلس سنای رم در قرن اول پیش از میلاد است که برای براندازی جمهوری و کاهش قدرت مجلس سنا دست به کودتایی نافرجام زد.

هنریک ایبسن از شاخص ترین درام نویسان سال های پایانی قرن نوزدهم میلادی است که سبک نمایشی او عمدتا بهره گیری از وجوه سمبولیستی در بستری رئالیستی است. از این چهره کلیدی درام تاکنون نمایشنامه های «ستون های جامعه»، «هدا گابلر»، «خانه ی عروسک»، «پرگنت»،«اشباح»، «جان گابریل بورکمن»، «روسمرسهلم» و... به زبان فارسی ترجمه شده و بارها روی صحنه رفته است.

ورود برای تمامی علاقه مندان به این برنامه آزاد و رایگان است.