بعدی
like
مدیرعامل فارابی: «نیروانا» بستر خوبی برای تولید دیگر محصولات مشترک فراهم می کند

پایان فیلمبرداری «نیروانا» محصول مشترک ایران و بنگلادش

‏. ‏(‏۲۸-‏تیر-‏۱۳۹۸)

فیلمبرداری بخش عمده ای از فیلم سینمایی «نیروانا»، محصول مشترک ایران و بنگلادش به پایان رسید.

به گزارش آرت کافه،فیلم سینمایی اکشن و ماجراجویانه «نیروانا» با تهیه کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش زمزم، به عنوان نخستین پروژه مشترک سینمایی ایران و بنگلادش فیلمبرداری خود در این دو کشور و لوکیشن های افغانستان را به پایان رساند. فیلمبرداری بخش های ترکیه نیز به زودی انجام خواهد شد. این فیلم مراحل فنی را همزمان سپری می کند.


سینما نیروانا  مرتضی آتش زمزم  بنگلادش  افغانستان  ترکیه آنانتا جلیل برشا خدیجه شومون فاروق  مجدی مشموشی  امیر حسین صدیق کاوه خداشناس بهرادخرازی حسن اکلیل

در آخرین روزهای فیلمبرداری در ایران، علیرضا تابش، مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی با حضور سر صحنه ضبط سکانس های لوکیشن فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، ابراز امیدواری کرد تا این فیلم همان طور که از همین الان اخبارش در بنگلادش با اشتیاق مورد استقبال رسانه ها و مردم قرار گرفته در ایران نیز اکران عمومی موفقی را تجربه کند تا بستر خوبی برای تولید دیگر محصولات مشترک در آینده فراهم شود. او یکی از برنامه های اصلی سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی را حمایت از محصولات مشترک از جمله فیلم «نیروانا» دانست.

مرتضی آتش زمزم نیز «نیروانا» را نخستین فیلم محصول مشترک به معنی واقعی کلمه دانست و گفت: در این پروژه از سرمایه گذاری تا بازیگران و عوامل تولید همگی به صورت مشترک از ایران و بنگلادش بودند، حال آنکه عموماً محصول مشترک در سینمای ایران چنین تعریف شده که با بودجه از کشور ما در خارج از کشور فیلم تولید شود، ولی ما در نیروانا تلاش کردیم یک محصول سینمایی مشترک واقعی را ارائه دهیم.

بازیگران بنگلادشی، ایرانی و لبنانی در این فیلم بازی دارند و برای بخش ترکیه بازیگران جدیدی به این پروژه خواهند پیوست.

آنانتا جلیل، برشا خدیجه، شومون فاروق از بنگلادش و مجدی مشموشی از لبنان بازیگران شناخته شده خارجی کار هستند و امیر حسین صدیق، کاوه خداشناس، بهرادخرازی،حسن اکلیلی، مریم نقیب ،مرتضی خانجانی، شیما جوهرى و مهدی حمید، ماریا نوروزى ، زهرا کریمیان ، محمدرضا هدایتی و محمد فیلی نیز ترکیب هنرمندان ایرانی فیلم را تشکیل می دهند.

در خلاصه قصه فیلم آمده: یک مأمور پلیس بنگلادش برای نجات جان تعدادی از هموطنانش که در دست یک باند انتقال مواد مخدر از افغانستان به ترکیه و اروپا گرفتار آمده اند، به دو کشور مذکور و ایران سفر می کند تا بتواند با کمک پلیس اینترپل و پلیس ایران، مأموریت خود را به سرانجام برساند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مجری طرح: محمد فضیله، نویسندگان: کریم رناسیان، خزر مهرانفر، بازنویسی: سید جلال الدین دری، مدیر فیلمبرداری: بایرام فضلی، فیلمبردار: مرتضی خان محمد، دستیار اول کارگردان: عقیل تقی زاده ، برنامه ریز: کریم رناسیان، تصاویر هوایی: مصطفی علیپور، طراح صحنه و لباس: رضا حاج درویش، مدیر صحنه: حمید رضایی، طراح گریم: محمد رضا قومی، صدابردار: آرش برومند، عکاسان: احمد ریحان ، پوریا نوری، ،منشی صحنه: سوگند بهرامی، تصویربردار پشت صحنه :عرشیا عرب، طراح جلوه های ویژه: محسن روزبهانی و کاووس روزبهانی، طراح بدلکاری: امیر حسین خنجری، هماهنگی تولید: محمود کریمى، رضا سلطانی، مهدی چلمقانی، مدیر تدارکات: علی رضایی، حمل و نقل: حمید پاکنژاد و محسن سلطانی و ناصر انصاری مشاوران پروژه : مومیت الرشید ، ایرج تقی پور، مترجمان فیروز اسعد، عمران، زکریا، قمرالزمان، اقبال حسین، ممتحنه و یاسمن شاهپری کارشناس انتظامی: رحیم رمضانی و مشاور رسانه ای: هادی اعتمادی مجد.