بعدی
like
هنرنمایی بانوان ایرانی در یک نمایشگاه جهانی موسیقی

«خنیاگران مهر» در وُمِکس ۲۰۱۹ اجرا می‌کند

‏. ‏(‏۱۸-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

ارکستر «خنیاگران مهر» با رهبری و آهنگسازی بهزاد عبدی در نمایشگاه وُمِکس ۲۰۱۹ اجرا خواهد داشت.

به گزارش آرت کافه،ارکستر خنیاگران مهر قرار است در این نمایشگاه جهانی موسیقی که از اول تا ۵ آبان ماه در شهر تامپره فنلاند برگزار می‌شود به اجرای زنده بپردازد.


موسیقی  خنیاگران مهر    بهزاد عبدی   نمایشگاه وُمِکس ۲۰۱۹ مهرنام رستگاری   سمانه باروتی  نازنین روستا  نگین زاده وکیلی

این گروه موسیقی که اعضای آن را بانوان تشکیل می‌دهند در یک سال گذشته تورهای خارجی مختلفی را روی صحنه برده است که می‌توان به اجرای ارکستر خنیاگران مهر در شهر کیف (اکراین) با خوانندگی وحید تاج، در شهر پاریس (فرانسه) با خوانندگی محمد معتمدی، شهر تون (سوئیس) با خوانندگی نوید نوروزی و تور آلمان در شهرهای برلین، هامبورگ و فرانکفورت با خوانندگی عارف رفعت اشاره کرد.

«پرواز» برای قانون و ارکستر، تکسوار « تار» و ارکستر، «با باران می‌رقصد» برای قیچک و ارکستر، «ماه سکوت و تو» برای کمانچه و ارکستر، «خاطرات رفته» برای عود و ارکستر، «بزمان» برای رباب و ارکستر، «کژال» برای تار باس و ارکستر، «رقصان» ساخته‌ استاد علیزاده، «شورج بار» قطعه‌ ارمنی و «لزگی» قطعه آذری، قطعات انتخابی ارکستر خنیاگران مهر برای اجرا در نمایشگاه وُمِکس ۲۰۱۹ است.
مهرنام رستگاری (کمانچه)، سمانه باروتی نازنین روستا (قیچک آلتو)،نگین زاده وکیلی (قیچک باس)، هیلا فیض پور (تار)، ترگل خلیقی (تار و رباب)، صدا سدیفی (قانون)، رخساره رستمی دارستانی (عود)، بهاره حیدری (تار باس)، شیدا قاضی (نی)، مهرناز دبیرزاده (تمبک و سازهای کوبه‌ای) و عسل ملک‌زاده (دف و دایره) اعضای ارکستر خنیاگران مهر را با آهنگسازی و رهبری بهزاد عبدی تشکیل می‌دهند. همچنین مهدی بایراملو به‌عنوان مدیر امور بین‌الملل و فرزام شکاری به‌عنوان مدیر اجرایی این ارکستر را همراهی خواهند کرد.

ارکستر«خنیاگران مهر» به سرپرستی بهزاد عبدی در بیست و پنجمین اکسپوی جهانی موسیقی (وومکس) به پیشنهاد نشر«پردیس موسیقی معاصر» به مدیریت اردوان جعفریان کنسرتی را در تالاراصلی «تامپره» کشور فنلاند برگزار خواهد کرد. این ارکستر از بین بیش از هزار تقاضای شرکت در این دوره نمایشگاه به عنوان یکی از برنامه های رسمی نمایشگاه، انتخاب و دعوت شده است.