بعدی
like

«حمال طلا» در جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک»

‏. ‏(‏۱۶-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

فیلم سینمایى «حمال طلا» با کارگردانى تورج اصلانى در بخش رقابتی «سینمای جهان» در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فیلم دهوک در اقلیم کردستان عراق به رقابت می‌پردازد.

به گزارش آرت کافه،«حمال طلا» Gold Runner با کارگردانى تورج اصلانى، نویسندگی تورج اصلانى و هادی نادی و تهیه‌کنندگى منصور سهراب‌پور در جدیدترین اکران بین‌المللی خود؛ به نمایندگی از سینمای ایران و با حضور تورج اصلانى در دو سانس مختلف، ساعت ۱۹ چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه (۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹) و ساعت ۱۵ پنجشنبه ۲۱ شهریور (۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹) در بخش رقابتی «سینمای جهان» World Cinema در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فیلم دهوک در اقلیم کردستان عراق روی پرده رفته و برای تصاحب جایزه این رویداد سینمایی با فیلم‌‌هایی از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئد، آلبانی، کرواسی، کوزوو، گرجستان، بلغارستان، ترکیه، هلند، مقدونیه، شیلی، آرژانتین، اکراین، سوریه، لبنان و نپال به رقابت می‌پردازد.


سینما  حمال طلا   Gold Runner   تورج اصلانى  هادی نادی یلمازگونی جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم  دهوک

فیلم سینمایى «حمال طلا» که توسط کمپانی پخش بین‌المللی «آرت هود» Arthoodدر سطح جهان پخش می‌شود در نخستین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» New Currents در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» Busan در کشور کره جنوبی روی پرده رفت.

تورج اصلانى که در سمت مدیر فیلمبردارى سال‌ها در جشنواره‌هاى مختلف بین‌المللی حضور موفقی داشته و جوایز معتبر جهانی را از آن خود کرده با فیلم سینمایی «حمال طلا» به صورت جدى وارد عرصه کارگردانى شده است.

جشنواره بین‌‌‌المللی فیلم «دهوک» که با یاد یولماز گونای کارگردان سرشناس برنده جایزه نخل طلای جشنواره بین‌‌المللی فیلم «کن» فرانسه در سال ۱۹۸۲ و با هدف پل ارتباطی میان کارگردان کُرد و کارگردانان سراسر جهان و همچنین ایجاد تبادل فرهنگی میان ملت‌های مختلف دنیا تأسیس شده است؛ در قالب فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «سینمای جهان»، بخش رقابتی «سینمای کُردی»، «چشم‌انداز سینمای جهان»، «پانورامای سینمای کردستان»، بخش «نمایش ویژه» و ... ۱۸ تا ۲۵ شهریور ماه جاری (۹ تا ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹) در سالن «کنگره» دانشگاه دهوک و همچنین سه سالن سینمایی مرکز «مازی مول» در شهر دهوک در اقلیم کردستان برگزار می‌شود.
@nasrodinmolla