بعدی
like
با کارگردانی لیدا وعیدی

«ربات ها هم احساس دارند» در چین روی صحنه می رود

‏. ‏(‏۹-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

به گزارش آرت کافه،نمایش «ربات ها هم احساس دارند» با نویسندگی و کارگردان لیدا وعیدی در دو شهر گوانجو و شنزن چین از ۲۸ اگوست تا ۲۲ سپتامبر اجرا می رود.


تئاتر ربات ها هم احساس دارند   لیدا وعیدی گوانجو  شنزن چین سید علیرضا دری  مانلی دری

این نمایش کاری از گروه هنری یاراست که امروز در دو سانس و در ساعت های ۹:۳۰ و ۱۶:۳۰در شهر گوانجو اجرا شده و ساعت ۱۴ نیز ورکشاپ آن برگزار می شود.

سید علیرضا دری، لیدا وعیدی و مانلی دری بازیگران نمایش «ربات ها هم احساس دارند» هستند.

عروسک گردان این نمایش فرزاد سلیمانی است و عروسک آن را حامد زارعان ساخته است.

گروه هنری یارا حدودا ۲۰ سال است که در زمینه تولید تئاتر فعالیت دارد، به خصوص تئاتر کودک و نوجوان.


تئاتر ربات ها هم احساس دارند   لیدا وعیدی گوانجو  شنزن چین سید علیرضا دری  مانلی دری

نمایش «ربات ها هم احساس دارند» سال ۲۰۱۷ در شهرهای شنزن و چونگ چینگ و سال ۲۰۱۸ در شیان و میانیانگ در دو فستیوال بین المللی شرکت کرده بود که جزو بهترین اثر از نظر آرای عمومی بود.

این نمایش در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از جمله کلمبیا ، شیلی ، کانادا و ... نیز پذیرفته شده است، اما به دلیل عدم حمایت مالی از سوی مرکز هنرهای نمایشی و دیگر نهادهای وابسته دولتی ، انصراف خود را اعلام کرده است.

امیدواریم روزی برسد که معاون هنری وزارت ارشاد ،مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و مسوولان کشور به تئاتر و هنرمندان این عرصه توجه بیشتری کنند تا از هدر رفتن نیروهای جوان و خلاق که در این وادی بسیارند، جلوگیری شده و حمایت خود از آنان را چه در داخل کشور و چه در خارج افزایش دهند.اگر چنین شود بی شک افتخار آفرینی هنرمندان ایرانی در عرصه هنر،به ویژه تئاتر بیش از پیش خواهد بود.


تئاتر ربات ها هم احساس دارند   لیدا وعیدی گوانجو  شنزن چین سید علیرضا دری  مانلی دری

@nasrodinmolla