بعدی
like

«دلبند» نامزد بهترین فیلم مستند جشنواره تلویزیونی شانگهای شد

‏. ‏(‏۱۱-‏خرداد-‏۱۳۹۸)

فیلم مستند «دلبند» با کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت، در اولین نمایش آسیایی خود، نامزد بهترین فیلم مستند بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های تلویزیونی شانگهای چین شد.

به گزارش آرت کافه، بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های تلویزیونی شانگهای از ۱۰ تا ۱۴ ژوئن ۲۰۱۹ در کشور چین برگزار می‌شود و فیلم مستند «دلبند» ساخته یاسر طالبی، بااعلام رسمی به عنوان یکی از نامزدهای دریافت جایزه بهترین اثر مستند جشنواره، در بخش مسابقه بین‌الملل این رویداد که از مهم ترین جشنواره‌های تلویزیونی آسیایی شناخته می‌شود، به نمایش درمی‌آید.


سینما دلبند  مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی  جشنواره  ماموت‌لیکس  آمریکا   جشنواره  بیگ‌اسکای  آمریکا   Feature Competition

این فیلم قصه‌ زندگی دشوار، اما شیرین یک مادر ۸۳ ساله و تنها به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

«دلبند» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) با مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌الملل این فیلم را نیز به عهده دارد.

این فیلم طی دو ماه اخیر، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «کازان» روسیه، تقدیر ویژه Special Mention هیات داوران جشنواره «ترنتو» ایتالیا و عنوان بهترین فیلم مستند نیمه‌بلند به انتخاب تماشاگران جشنواره مستند هات‌داکس را از آن خود کرده بود.

مستند «دلبند» پیش از این در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «ایدفا» هلند، بخش سینما و فرهنگ غذا Culinary Cinema جشنواره فیلم برلین، بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه و جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا به نمایش درآمده بود و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا نیز فینالیست بخش Feature Competition شده بود.