بعدی
like
پرویز پورحسینی:

«طلسم» یک اتفاق در سینمای ایران بود

‏. ‏(‏۱۱-‏فروردین-‏۱۳۹۸)

پرویز پورحسینی بازیگر فیلم «طلسم» که نسخه مرمت شده آن در سی‌و‌هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی‌آید، حفظ میراث سینمایی را یک ضرورت دانست.

به گزارش آرت کافه، «کلاسیک مرمت شده» یکی از بخش‌های جانبی جشنواره جهانی فیلم فجر است که در ادوار گذشته توانسته با استقبال مخاطبان رو به رو شود و امسال در دوره سی و هفتم «دونده» با کارگردانی امیر نادری، «دیده بان» با کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «طلسم» با کارگردانی داریوش فرهنگ، «جاده‌های سرد» با کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و «پرده آخر» با کارگردانی واروژ کریم مسیحی آثار ایرانی این بخش هستند.


سینما  طلسم   جمشید مشایخی  سوسن تسلیمی  پرویز پورحسینی  آتیلا پسیانی جشنواره جهانی فیلم فجر

«طلسم» با کارگردانی داریوش فرهنگ با حمایت و همکاری فیلمخانه ایران آماده نمایش در «کلاسیک مرمت شده» شده است .

پرویز پورحسینی بازیگر این اثر با تاکید بر اینکه مرمت آثار کلاسیک سینمای ایران یک ضرورت است، گفت: فیلم هایی مانند «طلسم» جزو آثار ماندگار تاریخ سینمای ایران هستند و دوباره دیده شدنشان با کیفیت خوب می تواند برای نسل بعدی سینماگران بسیار مفید است.

بازیگر «کمال الملک» ورود به عرصه فیلمسازی در دهه ۶۰ را بسیار مشکل تر از امروز ارزیابی و عنوان کرد: در حال حاضر با دوربین های دیجیتال فیلمسازی راحت تر شده تا آنجا که کافی است سرمایه ای را تهیه کنی و فیلمت را بسازی.

پورحسینی ساخت فیلم سینمایی «طلسم» را یک اتفاق مثبت در سینمای ایران دانست و گفت: در آن دوره گروهی حرفه ای و کاربلد دور هم جمع شدند که هر کدام شان درست در جای مناسب قرار گرفته بودند.

«طلسم» با بازی جمشید مشایخی، سوسن تسلیمی، پرویز پورحسینی، آتیلا پسیانی و... سال ۱۳۶۵ ساخته شد.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره [email protected] است.

سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) با دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.