بعدی
like

چراغ نمایش «خاتون» روشن شد

‏. ‏(‏۲۹-‏شهریور-‏۱۳۹۸)

آیین افتتاح نمایش «خاتون» با کارگردانی حسین عالم بخش در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش آرت کافه،آیین افتتاحیه «خاتون» با کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش با حضور شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و خانواده شهدای مدافع حرم شهید پورهنگ و شهید مشعجی در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.


تئاتر  خاتون    حسین عالم بخش  حضور شهرام کرمی  اداره کل هنرهای نمایشی  علیرضا زندوکیلی   سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
br/>در ابتدای مراسم افتتاحیه ، حسین عالم بخش به نیابت از سعید اوحدی به حضار و مسوولان خوش آمد گفت و بخشی از فعالیت های گروه فرهنگی هنری حواریون در این سال ها را تشریح کرد.

وی گفت: فعالیت این گروه به دهه ۷۰ و نمایش های «آشنای غریب» و «ایوب عشق» باز می گردد. نمایش «خاتون» نیز چهارمین دوره اجرای خود را امسال می گذراند و در سه سال گذشته در تالار اندیشه و تئاتر شهر مخاطبان چهل هزار نفره را داشته است. امسال تصمیم داریم ۲۲اجرا در تهران و ۱۰اجرا در شهرستان اردستان داشته باشیم.

عالم بخش یادآور شد: نمایش دهکده هاپوخان نیز سه دوره در مجتمع غدیر، فرهنگسرای ارسباران و تالار سرو برگزار شد و بیش از ۲۱هزار مخاطب کودک و نوجوان داشت. در نهایت امیدواریم با برنامه ریزی و حمایت از این نمایش، امسال دو مرتبه این کار را به صحنه ببریم. از جمله کارهای آتی این گروه «پشت بام آرزوها» و «زن همسایه» و «دادسرای زنان» خواهد بود.

شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز عنوان کرد: خوشبختانه نمایش «خاتون» در این چند سال در عرصه کارهای مذهبی موفق ظاهر شده و نگاه خلاقانه ای به عرصه کارهای دینی داشته است‌.

وی گفت: خوشحالم که اجرای این کار مستمر بوده و با استقبال هر ساله مخاطبان روبرو می شود. این دست نمایش ها در جامعه مذهبی ما مورد نیاز است و می بایست بیشتر تولید شود.

در ادامه مراسم و در سومین سالگرد شهادت شهید پورهنگ از خانواده معزز شهیدان مدافع حرم، همسر و دو دختر دو قلوی خردسال شهید محمد پورهنگ و همسر و دختر هفت ساله شهید مشجعی تجلیل و شمع آغاز این نمایش توسط خانواده شهدا و شهرام کرمی ، مدیرکل هنرهای نمایشی روشن شد.

سپس نخستین اجرای نمایش خاتون روی صحنه رفت و پس از آن حسین عالم بخش با تشکر از حضور خانواده شهدا، عنوان کرد:همه آسایش و آرامش مان را امروز مدیون شهدایی چون مشعجی و پورهنگ هستیم. امیدوارم که همه شما به زودی مهمان خرابه شام و گنبد حضرت بی بی رقیه شوید.
@nasrodinmolla