بعدی
like

آمادگی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از تئاتر دانشگاهی

‏. ‏(‏۷-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با همراهی معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمعه ششم اردیبهشت ماه با حضور در مرکز تئاتر مولوی در جریان نحوه برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران قرار گرفت.

به گزارش آرت کافه، حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی جمعه ششم اردیبهشت ماه همراه با غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن حضور در مرکز تئاتر مولوی در جریان برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران قرار گرفت.


تئاتر  احمد مازنی   کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  تئاتر دانشگاهی تالارمولوی

در این دیدار امین مختاری دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران ضمن قدردانی از حضور مازنی گزارشی را از روند برگزاری این رویداد ارائه داد. این در حالی است که امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی نیز با اشاره به ویژگی های جریان تاثیرگذار تئاتر دانشگاهی در فعالیت های حرفه ای تئاتر کشور، بخشی از فعالیت های مرکز تئاتر مولوی را تشریح کرد.

حجت الاسلام مازنی پس از پایان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران توضیح داد: من خوشحالم که امروز توانستم علاوه بر حضور در مرکز تئاتر مولوی مخاطب یکی از نمایش های به صحنه رفته در جشنواره تئاتر دانشگاهی باشم که امیدوارم تا زمان برگزاری مراسم اختتامیه به خوبی برگزارشود. من می دانم تئاتر دانشجویی مبنای اصلی و جریان ساز ورود هنرمندان به حوزه تئاتر حرفه ای است .پس به طور حتم اگر جوانان ما در دوران دانشجویی بتوانند پایه های کار خودشان را درست بگذارند قطعا موفقیت های بیشتری کسب کرده و باعث می شوند جامعه نیز از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنند. منتها یکی از شرط های اصلی رسیدن به این موضوع استفاده از دانش پیشکسوتان است که خوشبختانه در این دوره از جشنواره می بینیم ترکیب مناسب شور و دانش جوانی در کنار پیشکسوتان، فضای قابل قبولی را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ما در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی این آمادگی را داریم تا کنار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خدمت جریان تئاتر دانشگاهی چه در حوزه تعمیق هنر تئاتر و چه در زمینه پشتیبانی بوده و در صورت لزوم نسبت به انجام وظیفه نظارتی مان بر دستگاه هایی که می توانند دراین زمینه تاثیرگذار باشند، ادای وظیفه کنیم. به هر حال کمیسیون فرهنگی مجلس بخشی از قوه مقننه است و قوه مقننه می تواند در سه بخش قانونگذاری، نظارت و پشتیبانی وظایف حمایتی خود را از رویدادهایی چون جشنواره تئاتر دانشگاهی انجام دهد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ما در چارچوب حوزه هایی که به آن اشاره کرد می توانیم نسبت به تکمیل قوانین موجود و رفع نواقص، انجام وظیفه نظارتی بر اساس وظیفه ای که قانون اساسی به عهده مجلس گذاشته و موضوع بودجه کارهایی را انجام دهیم که در حوزه بودجه می توان توجه بیشتر به این بخش را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرد تا این نهال ارزشمند تبدیل به درختی تنومند در عرصه تئاتر شود .البته شرط این است تا وزیرمحترم علوم و همکاران شان در وقت مقرر پیشنهاد بودجه را بدهند. ازسویی دیگر در قانون برنامه ششم هم پیش بینی های انجام گرفته که شاید بتوان از آن طرق مساعدت هایی را انجام داد، اما به هر صورت باید تاکید کنم که کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تمام قد آماده کمک به حوزه تئاتر دانشگاهی است.