بعدی
like

میزبانی موزه سینما از هنرمندان خاطره ساز حوزه کودک

‏. ‏(‏۱۸-‏مهر-‏۱۳۹۸)

جمعی از هنرمندان باحضور در موزه سینما با کودکان امروز و دیروز دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش آرت کافه،ویژه برنامه موزه سینما به مناسبت هفته کودک عصر روز گذشته چهارشنبه ۱۷ مهرماه برگزار شد.


سینما مرضیه برومند  رضا فیاضی  گیتی خامنه  الهه رضایی   امیرحسین صدیق موزه سینما

در این مراسم که با استقبال کودکان و خانواده های آنها همراه بود هنرمندانی چون مرضیه برومند، رضا فیاضی، گیتی خامنه، الهه رضایی و امیرحسین صدیق با کودکان و نوجوانان و پدران و مادران آنها درباره لزوم توجه به کودکان و همچنین اهمیت خلق آثار هنری ویژه آنها گفت و گو کردند.

مرضیه برومند با اشاره به اهمیت سینمای کودک گفت: من عضو شورای رده بندی سنی فیلم ها هستم و توجه زیادی به موضوعات مناسب برای کودکان دارم. معتقدم کودکان را باید از دیدن فیلم هایی که مناسب آنها نیست، منع کرد.

وی با اشاره به اینکه سینمای کودک از سینمای نوجوان کاملا جداست و این دو مقطع سنی آثار مخصوص به خودشان را دارند، ادامه داد: متاسفانه ما نسل نوجوان را فراموش کرده ایم زیرا مشکلات آنها با خط قرمزهایی روبروست که امکان نمایش دادن آنها در فیلم ها با مشکلاتی روبروست به همین دلیل اغلب صورت مسئله پاک می شود.

برومند خاطرنشان کرد: ما برای نوجوانان و درباره آنها فیلمی نساخته ایم و سعی نکردیم مشکلات شان را مطرح کنیم.

وی ادامه داد: باید برنامه های آموزنده و مهارت آموز و مسابقات علمی مان را بیشتر کنیم. به کودکان توصیه می کنم نیازهای شان را مطرح کنند تا به گوش مسوولان برسد.

کارگردان «شهر موش ها» خطاب به مسوولان گفت: متاسفانه سالن نمایش فیلم مخصوص کودکان و نوجوانان در کشور کم داریم و نهادهای مختلف باید به افزایش این سالن ها کمک کنند.

در پاسخ به سخنان برومند ، حامد رهنما مدیرکل روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد که سالن این کانون در خیابان خالد اسلامبولی تا آخر آذرماه تجهیز و به سالن ویژه برای کودکان اختصاص پیدا خواهد کرد.

در ادامه این برنامه جمعی از کودکان نخبه از تالارهای موزه سینما بازدید کردند.

همچنین برنامه های هنری و نمایشی محیطی ویژه کودکان در فضای باز موزه سینما اجرا شد.

در انتهای این مراسم فیلم های عموسیبیلو و رهایی در سالن سینمافردوس برای مخاطبان و میهمانان به نمایش درآمد.

این رویداد فرهنگی وهنری باهمکاری مشترک موزه سینمای ایران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت هفته جهانی کودک در موزه سینما برگزار شد.

در این هفته فیلم های خاطره انگیز سینمای کودک و نوجوان در موزه اکران شد و «مسافر» آخرین فیلم از این گروه ساخته عباس کیارستمی امروز پنجشنبه ساعت ۱۸ در سالن فردوس موزه سینما به ‌نمایش در می آیند.
@nasrodinmolla