بعدی
like

سخنرانی انیماتور مجارستانی در جشنواره پویانمایی تهران

‏. ‏(‏۱۰-‏اسفند-‏۱۳۹۷)

ایستوان اروز انیماتور و تصویرگر مطرح مجارستانی در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران درباره مسیر رسیدن از گرافیک تا انیمیشن سخنرانی می کند.

به گزارش آرت کافه، در روزهای برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران موضوع‌های مختلفی با حضور چهره‌های سرشناس انیمیشن ایران و جهان به بحث گذاشته می‌شود که یکی از این سخنرانی‌ها با حضور ایستوان اروز انیماتور و تصویرگر شاخص مجارستانی است.


سینما جشنواره بین المللی پویانمایی تهران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایستوان اروز مجارستان

موضوع سخنرانی ایستوان اروز «از گرافیک تا انیمیشن» واریخت سازی و توهمات بصری ‌ای است که گرچه خودشان از جنس حرکت نیستند، اما می‌توان با حرکت مرتبط شان دانست.

این سخنرانی ساعت ۱۵ سه‌شنبه ۱۴ اسفند در محل سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

ایستوان اروز متولد ۱۹۵۱، انیماتور، تصویرگر، گرافیست و طراح پوستر مجارستانی است. او دانش آموخته دانشگاه «هنر و طراحی» بوداپست و نام مستعار اوتیش به معنای هیچ کس را برای خود برگزیده است.

آثار هنری او به لحاظ داشتن فرم‌های بدوی، ارجاعات تاریخی، نقل قول‌های دارای سبک و خودنگاره‌های بازیگوشانه در زمره آثار پست مدرن جای می‌گیرند.

یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش میزبان هنرمندان و علاقه مندان خواهد بود.