بعدی
like

برپایی نمایشگاه نقاشی «ذره دیوانه خدا»

‏. ‏(‏۸-‏اردیبهشت-‏۱۳۹۸)

پس از پنج سال تازه‌ترین نقاشی‌های مرجان شکری در گالری چهار به نمایش درمی‌آید.

به گزارش آرت کافه،«ذره دیوانه خدا» عنوان مجموعه تازه مرجان شکری است که هفتمین نمایشگاه انفرادی او محسوب می‌شود. در این نمایشگاه هفت تابلو در ابعاد بزرگ ارائه می‌شود که ضمن دارا بودن فرم های چشمگیر، روایت‌گر بیگ بنگ ابدی ازلی ست که نقاش در سلسله آثارش آنها را بازتاب داده است.


هنرهای تجسمی  ذره دیوانه خدا  گالری چهار  مرجان شکری

مرجان شکری در مقدمه نمایشگاه تازه‌اش نوشته است:« از منظری متافیزیکی همه ما پیوسته در یک خلا معلق شناور در زمان و مکان به سر می‌بریم، سیالیتی دائم و در حال گردش بی پایان. گاه به صورت نور و گاهی به‌سان یک انفجار یا بیگ بنگ! تمام عناصر وجودی و پیرامونی ما در ذات خود واجد یک نیروی جوهری هستند که روی هم تاثیرگذارند. اگر توجه و مکاشفه ما به اطراف عمیق‌تر شود، این نیروی بنیادی را درک خواهیم کرد. گاهی درونمان احساس شوری جریان دارد از جنس همین نیروی سیال که بیانش سخت است،اما هنر می‌تواند بهترین زبان برای بیان این احساس درونی باشد: جایی که از شهود و وجد گفته می‌شود، بدون واهمه و بدون مرز... من در این جهان ذهنی با رنگ ها وارد معاشقه می‌شوم؛ رنگ‌هایی که با جنون و دیوانگی من به حرکت در می‌آیند تا فریاد من را تجسم بخشند...»

نمایشگاه «ذره دیوانه خدا» عصر جمعه سیزدهم اردیبهشت در گالری چهار واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، کوچه اشراقی، شماره چهار آغاز به کار می‌کند و به مدت ۱۰ روز دایر خواهد بود.